Donanım

Apple Glass için kötü haber geldi!

Teknoloji dünyasının en önemli ismi konumunda olan Apple, bir süredir karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışsa da gelen son bilgiler bu üründe bazı sıkıntıların yaşandığını gösteriyor.

Apple Glass için kötü haber geldi!

Sanal gerçeklik gözlüğü ya da gerçekliği arttırılmış gözlük teknolojileri hala yeterli kullanım alanına ulaşabilmiş değil. İlk duyurulduklarında büyük bir heyecan dalgası yaratan, her gün dünyanın dört bir yanından eğlenceli videoların konusu olan bu gözlükler, ilerleyen zamanlarda demode hale geldi ve kullanım alanının arttıramamanın eksikliğini fazlasıyla yaşadı.

İşte aslında son derece ileri düzey de bir teknolojinin temsilcisi olan bu cihazların beklenen ilgiyi görememesinin asıl sebebi, teknoloji devlerinin birçoğunun henüz bu alanda güçlü cihazlarla temsil edilmemesi ki bu devlerin başında da tabi ki Apple geliyor.

Apple Glass için kötü haber geldi!

Aslında Apple, uzun bir süredir söz konusu iki teknolojiyi birleştirdiği ve adına karma gerçeklik teknolojisi dediği bir cihaz üzerinde çalışıyor. Ancak bugüne kadar söz konusu cihazı gören biri yok. Haliyle sadece duyumlar da sektörü bir yere kadar canlı tutabiliyor. Üstelik ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun aktardığına göre bu cihazın çıkış tarihi ile alakalı can sıkacak bazı gelişmeler de var.

Kuo, detaylarına yer vermeksizin Apple Reality Pro’nun bazı yazılımsal sıkıntılar çektiğini ve bunların cihazın çıkış tarihi olarak gösterilen 2023 yılının ilk yarısı içerisinde çözülemeyeceğini dile getirerek, Amerikalı teknoloji devinin merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğünün 2023 yılının ikinci yarısından önce raflara ulaşamayacağını belirtti. Bakalım Kuo’nun bu iddiaları gerçeğe dönüşecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.