Donanım

Apple Reality Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Amerikalı teknoloji devi Apple, bir süredir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Gelen son bilgiler ise artık bu çalışmalarda sona yaklaşıldığını gösteriyor olabilir.

Apple Reality Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü piyasasına girmesi, muhtemelen rakipleri de dahil herkes tarafından istenilen bir durum. Çünkü Apple’ın bir pazara giriş yapması demek, yüz milyonlarca teknoloji meraklısının ilgilerinin o alana kayması manasına geliyor. İşte bu gerçeği göz ardı etmeyen sektör temsilcileri, Apple’dan gelecek ilk sanal gerçeklik gözlüğü haberini dört gözle beklerken, şirkete yakın kaynaklardan bugün oldukça önemli bazı yeni bilgiler sızdırıldı.

Şu ana kadar gelen bilgilere göre, Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlüğü ya da gerçekliği arttırılmış gözlük modelinin Apple Reality Pro olması bekleniyor. Yaklaşık bir yıl kadar önce gelen bir başka sızıntıda ise, bu gözlükte kullanılacak işletim sisteminin realityOS adını taşıyacağı ve Apple’ın da bu ismin kullanım hakkını aldığı belirtilmişti.

Apple Reality Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Ancak bu konuya ilişkin Bloomberg tarafından haberleştirilen son bilgilere göre, Apple işletim sisteminin adını ExtendedRealityOS olarak değiştirdi ve kısaltma olarak da rOS yerine xrOS’u kullanmaya karar verdi.

Bu değişimin sebebi ise adından da anlaşılacağı üzere işletim sisteminin daha kapsamlı bir teknolojiyi içermesinin istenilmesi. Söz konusu değişiklikle birlikte Apple, gözlüklerini sadece sanal gerçeklik gözlüğü olarak değil gerçekliği arttırılmış gözlükler olarak da pazarlayabilecek. Bakalım 2023 yılında tanıtılması beklenen ve markanın ilk gözlüğü olarak öne çıkacak olan Apple Reality Pro hakkında önümüzdeki günlerde daha neler öğreneceğiz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.