Donanım

Apple iPod tasarımını Samsung'tan mı çaldı?

İşte Apple'dan çarpıcı gerçekler!


Daha önce iPhone'un görmüştük. davasında Samsung'un sunduğu en büyük kozlardan biri iPhone tasarımının Sony'den olup olmadığı oldu. Apple Samsung için kendi tasarımını kullandığını iddia ederken prototip resimlerinin yayınlanması Apple için hiç iyi olmadı.

İnternete sızan bir görüntüde Steve Jobs'ın iPhone tasarımlarından sorumlu Jony Ive'e gönderdiği ir mail bulunmaktadır. Samsung 2005 yılında SGH-E910 'Fashion phone' isimli bir telefon çıkarmıştı.

1344075502_4largevergemediumlandscape.jpg

Steve Jobs'un mailinde 'Aradığımız cevap bu olabilir. Bir çarkın etrafına sayıları yerleştirebiliriz.' ifadeleri yer alıyor. iPod tasarımındaki yuvarlak çark etrafında dönen sistemi bilirsiniz. Steve Jobs da tam olarak bundan bahsediyor olmalı.

1344075539_screenshot2012-08-03at10.27.25pm-1-1.jpg

Elbette bu bilgilerle Samsung'un eline kesin bir veri geçmiş sayılmaz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Samsung'un bugünkü tasarımları Apple'ı andırabilir ancak Apple'ın da Samsung'tan 'esinlendiği' konular var.

1344075565_ipod1.jpg

iPod ve telefon kombinasyonundan yola çıkılan yolun sonunda dokunmatik özelliklere ağırlık verilerek iPhone ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan yeni bilgiler Samsung ve Apple'ı tekrar karşı karşıya getirebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.