Apple MR için tarih kesinleşti!

Apple WWDC etkinliği bir çok yeniliği ve haberi beraberinde getirdi. Bu yeniliklerden biri de MR'nin piyasaya sürülüş tarihinin kesinleşmesi oldu. İşte detaylar.

Apple MR için tarih kesinleşti!

WWDC etkinliği bir çok güncellemeyi ve haberi beraberinde getirdi. Etkinlikle ilgili söylentilerden biri, Apple'ın karma gerçeklik kulaklığı hakkındaydı, ancak söylentiler netlik kazanmamıştı. Şimdi ise bu durum değişmiş görünüyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo şimdi bize ürünü ne zaman göreceğimiz konusunda beklenen bir zaman aralığı verdi.

Özellikle Çin ve Şanghay'da devam eden COVID karantinaları nedeniyle Apple, MR kulaklık geliştirmesinde geri adım atmak zorunda kaldı ve Kuo, ürünün EVT (Mühendislik Doğrulama Testi) aşamasına olduğunu ve daha sonra 2022'nin 3. çeyreğinde kullanıma sunulacağına inanıyor.

Apple MR kulaklığı için tarih kesinleşti!

apple vr kesinleşti

Başlık tamamlandıktan sonra Kuo, 2023 yılının Ocak ayında, geliştirici araç kiti birimlerinin gönderileceği bir medya lansmanı etkinliği olabileceğini duyurdu. Ön siparişlerin 2023'ün ikinci çeyreğinde başlaması bekleniyor, açık satışların ise muhtemelen WWDC 2023 civarında başlaması bekleniyor. Tüm bu tarihler bu noktada hala çok uzakta, bu yüzden bekleyip gerçekten devam edip etmeyeceklerini görmemiz gerekecek.

WWDC etkinliği bir çok yeniliğin tanıtıldığı ve duyurulduğu bir etkinlik oldu diyebiliriz. Apple iOS 16 güncellemesini ve güvenlik güncellemelerini de tanıttı. Güvenlik güncellemeleri iPhone cihazlara manuel olarak değil de otomatik olarak yüklenecek. Artık Apple Fitness uygulaması kullanmak için Apple Watch'a dahi sahip olmanız gerekmeyecek. Bununla ilgili haberimizi de aşağıdan okuyabilirsiniz.