Donanım

Apple sanal gerçeklik gözlüğü satışına başladı

Apple, Apple Stora aracılığıyla View Master tarafından geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğünün satışını başlattı.

Apple sanal gerçeklik gözlüğü satışına başladı

Sanal gerçeklik son dönemde birçok dünya devinin gündeminde. Endüstride henüz yeni bir akım olan sanal gerçeklik teknolojisine ilişkin Apple da sıkı çalışmalar içerisinde. Bu alanda uzman isimlerden biri olan Profesör Doug Bowman’ı şirket bünyesine katan Apple’ın yine bu alanda Ar-Ge çalışmaları yürüten geniş bir kadro kurduğu gelen haberler arasında. Apple'ın ayrıca son dönemde ortaya çıkan patentleri şirketin sanal gerçeklik dünyasında var olmak istediğini açıkça gösteriyor.

1454833951_1t.jpg

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü ne zaman tanıtılır şimdilik bilinmiyor fakat, şirket Apple Store’da View Master tarafından geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğünün satışını başlatarak bu alana resmen giriş yaptı.

1454833994_apple.jpg

Google Cardboard gibi basit ve uygun fiyatlı olan sanal gerçeklik gözlüğü iPhone 5 ve sonrasında tanıtılan tüm iPhone modelleriyle uyumlu. Apple Store’da 30 dolardan satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü henüz Türkiye’deki Apple Store’da listelenmiş değil. Söz konusu gözlük Amazon’da 18 dolardan satışta.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.