Donanım

Apple TV+ için ortaya atılan yeni iddialar kullanıcıları ikiye böldü

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple’ın servislerinden biri olan Apple TV+ için ortaya ilginç bir iddia atıldı.

Apple TV+ için ortaya atılan yeni iddialar kullanıcıları ikiye böldü

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın en önemli özelliklerinden biri, rekabet içerisinde olduğu sektörlerin çok büyük bir kısmında pazarın lideri olması ve sektöre yön vermesidir. Akıllı telefon dünyasında bu işi iPhone ile başaran şirket, tablet pazarında iPad, akıllı saatler içerisinde Apple Watch ve kablosuz kulaklık alanında ise Air Pods modelleriyle rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirmiş durumda. Ancak dijital içerik platformları arasındaki rekabet için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

Her ne kadar birebir karşılamasa da yine de Apple TV+’ın rakipleri olarak sayacağımız Netflix, Disney Plus ve daha pek çok isim, popülarite olarak Amerikalı teknoloji devinin bariz şekilde önünde. Tabi hal böyle olunca, bu defa Apple trendleri belirleyen değil var olanları kendine uygulayan bir isim oluyor. İşte ortaya atılan son iddiada bu açıdan son derece önemli.

Apple TV+ için ortaya atılan yeni iddialar kullanıcıları ikiye böldü

Apple tarafından açılan “Reklam Satış Yöneticisi” iş ilanından hareketle ortaya atılan son iddialara göre şirket, reklamlı abonelik paketi sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Hali hazırda hiçbir reklam gösterimi bulunmayan Apple TV+ servisi ile rakipleriyle mücadele eden şirket, bu hamleyle birlikte pazar payını arttırmayı amaçlıyor olabilir. Öte yandan Apple’ın her zaman belli bir çizgisinin olduğunu savunan bir grup Apple hayranı ise, bu yönde yapılacak bir çalışmanın Apple’a beklenen katkıyı sağlamayacağını savunuyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin ne gibi gelişmeler yaşanacak.

Yorumlar
Serkan bey
Teknoloji devi Google Teknoloji devi Apple. Teknoloji devi Samsung.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.