Apple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

Apple'ın AR girişimi Mira'yı satın aldığı bildirildi. Los Angeles merkezli şirket, Super Nintendo World'ün Mario Kart sürüşü için AR kulaklıkları yapıyor ve ABD Hava Kuvvetleri ve Donanması ile sözleşmeleri var.

Apple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

The Verge, satın alımın Mira CEO'su Ben Taft'ın özel Instagram hesabındaki gönderiler aracılığıyla doğrulandığını ve Apple'ın da bunu doğruladığını aktarıyor. Apple'ın girişim için ne kadar ödediği veya şirketle planlarının ne olduğu henüz belli değil. The Verge ayrıca Apple'ın Mira'nın en az 11 çalışanını bünyesine kattığını ve eski tasarım şefi Jony Ive'nin bir zamanlar girişime danışmanlık yaptığını bildiriyor.

Mira'nın Hava Kuvvetleri sözleşmesinin, şirketin Kuzey Kaliforniya'daki Travis Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki pilotlar için artırılmış ekipman talimatlarını görüntülemelerine olanak tanıyan Prism Pro kulaklığını tedarik etmeyi içerdiği bildiriliyor. Bu arada, Nintendo World için üretilen AR cihazı, sürüşü klasik yarış oyununun içindeymişsiniz gibi hissettirmek için oyundaki sanal karakterleri ve animasyonları canlandırıyor.

Apple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

Engadget'tan Devindra Hardawar, 2017'de şirketin akıllı telefon tabanlı AR kulaklığı Mira Prism ile yaptığı denemede, telefon tabanlı cihazın fiyatına göre şaşırtıcı derecede sürükleyici olduğunu görmüştü. Hardawar "Prizma ile sadece birkaç dakikam olmasına rağmen, gördüklerimden etkilendim" dedi.

Hardawar, bu haftayı hızlı bir şekilde ileri sararken, Apple Vision Pro'yu "şimdiye kadar sahip olduğum en iyi karma gerçeklik (VR/AR) deneyimi, benzersiz bir sarmal hissi sunuyor" olarak tanımladı. "Yine de, kategorinin tamamına özgü sorunların çoğuyla birlikte, yalnızca bir VR başlığı."