Apple Vision Pro için ön siparişler başlıyor

Apple'ın yeni gözlük modeli Vision Pro'nun ön siparişleri 19 Ocak'ta başlıyor, müşterilerin beklentisi 2 Şubat'taki satış başlangıcıyla zirveye ulaşıyor.

Apple Vision Pro için ön siparişler başlıyor

Teknoloji dünyasında sıkça gündeme gelen sızıntılar sonrasında, Apple nihayet Vision Pro'nun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki resmi çıkış tarihini açıkladı. WWDC'de geçen yıl tanıtılan karma gerçeklik başlığı, şimdi teknoloji meraklılarının beğenisine sunuluyor. Cupertino merkezli teknoloji devi, cihazın fiyatı ve satışa çıkış tarihini, yanında sunulan aksesuarlarla birlikte duyurdu. Şirketin CEO'su Tim Cook, bu açıklama ile "mekansal bilgisayar çağının başladığını" ifade etti. Vision Pro, tüketici elektroniği alanında şimdiye kadar yaratılmış en gelişmiş cihaz olarak lanse ediliyor.

Apple Vision Pro, 256 GB'lık modeli için 3.499$ başlangıç fiyatıyla piyasaya çıkacak. Şirket, başka modellerin de olacağının sinyallerini verdi. Bu karma gerçeklik başlığı, 19 Ocak'tan itibaren Apple'ın online mağazasında ön siparişe açılacak ve 2 Şubat'ta sevkiyata başlanacak. Vision Pro, 2 Şubat itibarıyla Apple'ın resmi mağazalarında da satışa sunulacak.

Apple Vision Pro için ön siparişler başlıyor

Apple Vision Pro, kullanıcılara iki farklı uyum seçeneği sunan Solo Knit Band ve Dual Loop Band ile birlikte geliyor. Marka ayrıca, cihazın önüne takılan bir Apple Vision Pro Kapağı, iki Light Seal Yastığı ve bir parlatma bezi, batarya, USB-C kablosu ve USB-C adaptörü de pakete dahil ediyor.

Apple, görme düzeltme ihtiyaçları için lens ekleri hakkında da bilgi verdi. ZEISS Optik Ekleme Okuyucuları 99$ fiyat etiketiyle, reçeteli lensler ise ABD'de 149$ karşılığında satışa sunulacak.

Apple Vision Pro, ultra yüksek çözünürlüklü çift OLED ekranlarla donatılmış durumda. Cihaz, Apple M2 ve Apple R1 yonga setleriyle güçlendirilmiş. Karma gerçeklik başlığı, 12 kamera ve 6 mikrofon içeriyor. VisionOS işletim sistemi üzerinde çalışan cihaz, macOS, iOS ve iPadOS'un bir kombinasyonunu sunuyor. Bu, kullanıcıların dijital içerikle gözleri, elleri ve ses kontrolleri aracılığıyla sorunsuz bir şekilde etkileşim kurmasını sağlıyor.