Donanım

Apple Watch'a hareketli gökkuşağı özelliği geldi!

Apple, 4 Haziran günü Apple Watch'a getireceği gökkuşağı özelliği ile kullanıcılarını mutlu edecek gibi duruyor.


Gün içerisinde eminiz mobil cihazlarınızı büyük bir özenle kullanıyorsunuzdur. Bazı zamanlarda insanı kişiselleştirme ahı tutar ve dışarıdan teknolojik ürünlerinin temiz ve havalı görünmesini ister. Muhtemelen Apple Watch üreticileri de bu durumun farkında olmuş olacak ki akıllı saatin ekranına gökkuşağı esintileri ekleme kararı almışlar.

Peki bunu diğerlerinden ayıran özellik nedir? Öncelikle ekrana dokunduğunuz veya kolunuzu hareket ettirdiğiniz anda her bir çubuk titreşime geçiyor. Siz sabit olduğunuz zamanda ise bu çubuklar duruyor. Daha net görebilmenk için yukarıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz. 4 Haziran Pazartesi günü saat 12:00’da kullanıma sunulacak olan bu özellik, şimdiden Apple kullanıcıları tarafından merakla beklenmekte.

İnternette bu konu hakkında bir bug (açıklık-hata) olduğu da öne çıktı. Önceden kullanmak isteyen kullanıcılar cihazın tarih ve saatini ileriye aldığında, bu özelliği kullanabiliyorlar. Ancak bu açıklık cihazınızın zarar görmesine ve verilerinizin kaybına neden olabilir. 

Yorumlar
Chepni
Keske birde tipi düzgün bir saat yapsaydi. Bir aksesuar icin fazlasiyla berbat bir tipi var.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.