Donanım

Apple, WWDC 2021'de macOS Monterey'i duyurdu

Apple WWDC etkinlikliğinde iOS 15, macOS gibi bir çok yeniliği tanıttı. İşte macOS özellikleri.

Apple, WWDC 2021'de macOS Monterey'i duyurdu

Apple az önce WWDC'de macOS Monterey'i duyurdu. Bildirimlerde değişiklikler, cihazlar arasında içerik paylaşımı ve daha fazlasını getirdi.

Yeni macOS yazılımı, Odak modu ve Hızlı not gibi iPadOS 15 ve iOS 15'teki değişikliklerin yanı sıra yepyeni bir Evrensel Kontrol özelliğinden yararlanacak.

Apple macOS özellikleri

Evrensel Kontrol, artık tek bir masada aynı fare ve klavye ile bir Mac ve iPad'i kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. Birden fazla cihazla çalışıyor ve cihazlar arasında içeriği sürükleyip bırakmak için kullanılabilir. Apple ayrıca AirPlay'i Mac'e getirerek iPhone 12 veya iPad gibi bir cihazdan Mac'inize içerik yayınlamanıza olanak tanıyor.

macOS Monterey ayrıca Mac'e ilk kez Kısayollar getiriyor. Mac için Apple tarafından tasarlanan önceden oluşturulmuş Kısayollar galerisine erişebilir ve düzenleyiciyi, tıpkı iOS ve iPadOS gibi kendi Kısayollarınızı tasarlamak için kullanabilirsiniz.

Kısayolları herhangi bir uygulamada çalıştırabilirsiniz ve bunlar Siri tarafından da kontrol edilebilir. Apple, Automator'dan bir geçiş planlıyor ve kullanıcılar bu sistemden iş akışlarını Kısayollara aktarabilir. Apple, Safari'de de büyük değişiklikler yapıyor. Sekme gruplarını ve yeni bir Sekme çubuğunu tanıtırken, Sekmeleri küçültmek için değiştirerek büyük bir UI revizyonu yaptı. Apple'ın arama alanı da artık etkin Sekmenin bir parçası, yine Safari'nin üst kısmındaki dağınıklığı ortadan kaldırarak, ekrandaki sayfanın rengini bile alabilir! Apple'ın yeni Sekme grupları tüm aygıtlarınız arasında iCloud üzerinden eşzamanlanacak ve hatta diğer kullanıcılarla paylaşılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.