Donanım

Apple yeni AirPods için inanılmaz özellikler ekliyor

Apple'ın AirPod'ları için sağlık odaklı özellikleri araştırdığı bildiriliyor.

Apple yeni AirPods için inanılmaz özellikler ekliyor

Eklenecek olduğu söylenen özelliklere göre yeni AirPods, kullanıcıların ateşini ölçmek, duruşlarını izlemek ve işitmelerini iyileştirmek için kulakiçi kulaklıkları kullanmayı içerek.

Bazı haber kaynaklarına göre Apple’ın yeni kulaklıkları için eklenecek özelliklerin detayları ortaya çıkmaya başladı. Şunu ifade etmek gerekir ki Apple, bu özellikleri hiç sunmaya bilir ya da gelecek yıllarda piyasaya sürebilir. Ama şuan için yeni AirPod’ların şirketin diğer ürünleri için de düşündüğü sağlık özellikleri eklenerek piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Apple yeni AirPods için inanılmaz özellikler ekliyor

Detaylara bakacak olursak, iPhone üreticisi, önümüzdeki bir veya iki yıl içinde çıkacak ürünlerle entegre etmek için aktif olarak çalışmak yerine, bu yeni sağlık özelliklerini ürünlerine ekleyecek gibi görünüyor.

Bu sensörleri eklemek Apple için mantıklı olacaktır. Şirket, ürünlerini sağlık ve fitness uygulamalarının gücüyle giderek daha fazla pazarlıyor, ancak şimdiye kadar bu ilginin çoğu Apple Watch'a odaklanmıştı. Geçen ayki raporlar, şirketin giyilebilir cihazlara kan basıncını, sıcaklığı, uyku kalitesini, kandaki oksijeni ve kan şekerini izleme dahil olmak üzere çeşitli sensörler eklemeyi düşündüğünü öne sürdü.

Sağlık özelliklerini ticari ürünlere entegre etmek, çoğunlukla tıbbi düzenleme standartlarının yüksek çıtasını karşılamanın olduğunu göz önünde bulundurursak yeni çıkacak bu ürünler için gecikmeler kaçınılmaz olacaktır. Örneğin, Haziran ayında bir sonraki Apple Watch'a sıcaklık izleme özelliği ekleyeceği bildirildi, ancak bu işlev Eylül ayındaki Apple Watch 7'de hiç görünmedi.

Yeni AirPod için söylenen eklemelerin cihazı oldukça işlevsel bir hale getireceği kesin fakat bakalım Apple söylendiği gibi bu özellikleri ne zaman kullanıcılara sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.