Donanım

Apple'a savaş açtılar!

Mobil servis sağlayıcıları şikayetçi

Apple'a savaş açtılar!

Mobil uygulama pazarının toplam geliri bu yıl için 40 milyon civarında seyrediyor. Bu büyük rakamın %80'inin sahibi tahmin edersiniz ki Apple, Android ve BlackBerry oluşturuyor. Durumdan epey şikayetçi olan bir grup da mevcut. Türkiye'de küçük çaptaki mobil servis sağlayıcıları global şirketleri Maliye Bakanlığı'na ve BTK'ya şikayet edecek.

MOBİLSİAD Başkan yardımcısı Burak Kır, global şirketlerin vergi %60 vergiden muaf olması ve düzenlemelere dahil olmaması nedeniyle konunun BTK'ya taşınacağını belirtti. Konunun bir an çözüme kavuşturulması gerektiğini ekledi.

1352638473_android-vs-apple-lightsaber-fight.jpeg

2012 yılı akıllı telefon ve tablet dönemi oldu. Türk şirketler oyun, müzik, mobil ticaret alanında kazançlarının neredeyse %60'ını vergi olarak vermekten şikayetçi. BTK'ya başvurmayı düşünen mobil servis sağlayıcılarının duruma nasıl bir çözüm önerecekleri henüz bilinmiyor. Gelişmelerden sizler haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.