Apple'dan beklerken ilk akıllı gözlüğü Facebook tanıttı!

İlk akıllı gözlük satışa sunuldu. Facebook ve Ray-Ban işbirliğinde ortaya çıkan gözlük bir çok gelişmiş özellik sunuyor.

Apple'dan beklerken ilk akıllı gözlüğü Facebook tanıttı!

Facebook akıllı gözlük işine yeni giren isimlerden. Şirket bu sektöre girişini gözlük sektörünün en kayda değer ismiyle birlikte yaptı. Apple'dan beklenirken akıllı gözlük Facebook ve Ray-Ban'ın ortak işiyle oluşturuldu.

Akıllı gözlük, iki adet 5MP kamera, şakakta bir dokunmatik yüzey, dahili hoparlörler, üç mikrofon ve bir şarj kutusundan oluşuyor. Gözlüğün fiyatı da belli oldu. 299 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkan gözlük Facebook ve Ray-Ban'ın ilk akıllı gözlük konsepti.

Facebook ve Ray-Ban ilk akıllı gözlüğü üretti

Apple'dan beklerken ilk akıllı gözlüğü Facebook tanıttı! - Resim : 1

Wayfarer, Meteor ve Round gibi klasik Ray-Ban stillerinde gelen gözlük ek çerçeve ve cam renk kombinasyonlarına da sahip olacak. Ray-Ban Stories olarak adlandırılan akıllı gözlük, hem fotoğraf hem de 30 saniyeye kadar video çekebilen iki adet 5 MP kameraya sahip. Gözlükte 500'den fazla fotoğraf ve yaklaşık 30 video için yerleşik depolama alanı mevcut. Üçlü mikrofon dizisi, video kaydı sırasında iyi ses kaydı sağlamak gelişmiş özeliklerle donatılmış. Mikrofonlar ışın oluşturma teknolojisini ve gürültü engelleme teknolojisini kullanıyor.

Güneş gözlükleri, fotoğrafçılık, HDR, düşük ışık füzyonu (Gece ​​Modu), video sabitleme ve gürültü giderme özellikleriyle neredeyse bir telefonun sunacağı her kamera özelliğini kullanıcılara sunuyor.

Gözlük ile çekilen video veya fotoğraflar, Facebook Görünüm uygulamasında saklanacak. Buradan çektiklerinizi düzenleyebilir ve Instagram, Messenger, Twitter, TikTok, Snapchat gibi sosyal medya platformlarında paylaşabileceksiniz. Gözlükler tam şarjla 3 güne kadar kapasite sunuyor. Tipik bir Ray-Ban gözlük ile bir kılıf, bir temizlik bezi, bez çanta ve bir USB kablosu da gözlüklerle birlikte geliyor. Ray-Ban Hikayeleri isimli gözlük ilk olarak ABD, Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya ve Birleşik Krallık'taki seçkin perakende mağazalarında 299 $ fiyatla satışa sunuldu. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.