Donanım

Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlükleri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı

Sanal gerçeklik evrenini Apple’ın gözlükleriyle keşfetmek isteyenlerin artık dayanacak sabrı kalmadı. Peki ama Amerikalı teknoloji devi bu cihazlar için nasıl bir strateji izleyecek?

Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlükleri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı

Teknoloji sektöründe sık sık tartışılan konulardan biri olan Apple'ın ilk nesil AR/MR gözlüğü, sıkı takipçiler tarafından heyecanla bekleniyor. Özellikle de gözlüğün ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu olmaya devam ediyor. Son gelişmeler ise, gözlüğün ilk olarak bahar etkinliğiyle birlikte mi yoksa iPhone 15 ile birlikte mi tanıtılacağı konusunda değişimlere neden oldu.

Bildirilenlere göre, Apple'ın küresel sevkiyat takvimi değişmeden devam ediyor. Ancak, Apple'ın AR/MR gözlüğünün ilk neslinin bahar etkinliği sırasında tanıtılma olasılığı azalırken, gözlüğün iPhone 15 ile birlikte 3. çeyrekte piyasaya sürülme ihtimali artıyor.

Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlükleri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı

Gözlükte yer alacak özellikler konusunda ise detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Ancak, Apple'ın ilk AR/MR gözlüğünde 3D tarama özelliğine yer vermesi bekleniyor. Ayrıca, gözlükte 8K çözünürlük sunulması da söz konusu olabilir. Bunların yanı sıra, kullanıcıların yüz ifadelerini takip edebilen bir kamera sistemi de olası özellikler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte, AR/MR teknolojisi henüz yeni bir alan olduğu için gözlüğün çıkış tarihi konusunda belirsizlikler devam ediyor. Ancak, Apple'ın daha önce piyasaya sürdüğü diğer cihazlarda olduğu gibi, ilk nesil AR/MR gözlüğünde de kaliteli bir deneyim sunacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple'ın AR/MR gözlüğünün ne zaman tanıtılacağı ve özellikleri hakkında daha fazla detay, yakın gelecekte ortaya çıkacaktır. Teknoloji meraklıları, Apple'ın bu yeni cihazıyla ilgili her türlü haber ve gelişmeyi yakından takip etmeye devam edeceklerdir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.