Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı Safir Camın Gorilla Glass'a karşı üstünlüğüne şaşıracaksınız [Video

Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı Safir Cam ne kadar sağlam merak ediyor musunuz?

Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı Safir Camın Gorilla Glass'a karşı üstünlüğüne şaşıracaksınız [Video

Apple geçtiğimiz yıl Şubat ayında GT Advanced firması ile Arizona'da safir cam tesisinin temellerini attı. Bu tesis geçtiğimiz ay itibariyle test örnekleri yerine nihai ürünlerin üretimine başlayarak Apple’ın safir cam konusunda dışa bağımlılığının da önüne geçti.

Apple safir cam teknolojisini ilk olarak iPhone 5S'te TouchID sensorun de kullanarak bu teknolojinin önünü açmıştı. Safir camın iletkenliğinin Gorilla Glass’a göre çok daha iyi olduğu belirtilirken Apple’ın bu teknolojiyi ekranlarında kullanılması an meselesiydi.

Apple, neredeyse tüm üreticiler Gorilla Glass teknolojisinin nimetlerinden yararlanırken bu teknolojiyi küçümsemiş ve “hiçbir mukavemet göstermeyen bir kaplama” değerlendirmesinde bulunmuştur.

Apple’ın iPhone 6’da kullanacağı ön ekran kaplamasının ise Gorilla Glass olacağı tahmin edilirken iPhone 6’nın üretiminin başladığı haberleri ise bu haberleri yalanlar nitelikte olmaktadır.

Bir görüşe göre Apple Safir Cam’ı bir film tabakası şeklinde tüketicilere sunacak ve isteyenler telefonlarını bu tabakalar ile kaplayabilecek.

iPhone 6’nın 5,5 inç boyutundaki modelinin fabrikasyon sürecinde bu kaplamanın kullanılabileceği fakat 4,7 inç boyutundaki iPhone 6’nın bu kaplamaya yetişemeyeceği yapılan değerlendirmeler arasındadır.

Aşağıdaki videoda GT Advanced firmasında çalışan bir kişinin iPhone 5’ine bu kaplamayı taktığını ve telefonun çizilmelere ne kadar büyük bir mukavemet gösterdiğine şahit olacaksınız.

Bu video sizce Corning firmasının sonu olabilir mi?