Donanım

Apple'ın MagSafe özelliği balon çıktı!

MagSafe isimli Apple tarafından geliştirilen iPhone 12 modellerinde manyetik bir tutucu görevi gören özelliğin pek de işe yaramadığı ortaya çıktı


Apple, MagSafe Cüzdan ile iPhone 12 sahiplerine kullanımı kolay ve pratik bir cüzdan çözümü sunmayı hedefliyordu. Ancak MagSafe Cüzdan'ı iPhone 12'yi cebinize koyarken bile dikkat etmediğiniz taktirde kolaylıkla yere düşebiliyor.

Apple'ın MagSafe özelliği balon çıktı!

Apple geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikle iPhone 12 serisi ile kablosuz şarj cihazı olan MagSafe'i de kullanıcılara sunmuştu. MagSafe'i diğer kablosuz cihazlardan ayıran dikkat çeken özelliği ise tasarımı ve mıknatıslı özelliği sayesinde iPhone 12'lere sağlam bir şekilde tutunmasıydı.

iPhone 12 modellerinin arkasındaki mıknatıslardan MagSafe bağlı olmadığında da yararlanmak isteyen Apple, iPhone 12 serisi için MagSafe Cüzdan'ı tanıtmıştı. İçine sadece kimlik, kredi kartı tarzında birkaç kartı sığdırabileceğiniz boyutta olan MagSafe Cüzdan, mıknatıs destekli yapısı sayesinde iPhone 12 modellerinin arkasına sıkı sıkıya tutunması bekleniyordu. 

MagSafe Cüzdan'ları geçtiğimiz hafta sonu itibariyle resmen satışa sunuldu. MacRumors söz konusu mıknatıslı cüzdanların nasıl bir deneyim sunduğunu test etti. Öncelikle MagSafe Cüzdan'ın içine yalnızca birkaç kart sığdırabildiğinizi hatırlatalım yani gerçek bir cüzdan ihtiyacından kurtulmayı düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yurt dışındaki fiyatı ise

MagSafe’in ABD’deki fiyatının 59 dolar (yaklaşık 500 TL + vergiler) olduğunu da belirtelim.

Buna ek olarak yapılan teste göre MagSafe Cüzdan, iPhone 12'lerin arkasına güçlü bir şekilde tutunsa da dışardan gelen en küçük müdahale karşısında düşebiliyor. Yani telefonunuzu cebinize koyarken yada çıkarırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi taktirde MagSafe Cüzdan'ınızla beraber kartlarınızı da kaybedebilirsiniz. 

Yorumlar
Cezmi
Haber başlıklarını gerçekten çok itici
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.