Güncel

Apple Intel'i bitirmeye geliyor

Apple, 10 Kasım'da kendi işlemcilerini kullanan bilgisayarları tanıtması beklenen yeni etkinliğini duyurdu.


Apple, kendi işlemcisini geliştirdiğini geçtiğimiz aylarda açıklamış ve önümüzdeki dönemde bu işlemcileri bilgisayarlarında kullanacağının ipuçlarını vermişti. Şirket yeni bir duyuru yaparak 10 Kasım 2020 tarihinde etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Beklentiler şirketin bu etkinlikte Apple Silicon adını verdiği yeni nesil işlemcilerini kullanan bilgisayarları duyuracağı yönünde.

Apple Intel'i bitirmeye geliyor

Bilgisayar sektöründeki Intel hakimiyetine zarar vermesi beklenen bu adımın bugüne kadar bilgisayarlarında bu markanın işlemcisini kullanan Apple için önemli bir adım olduğu düşünülüyor. Apple Silicon isimli yeni işlemciyi kullanan ilk bilgisayar modelinin ise bir MacBook olacağı düşünülüyor. Ayrıca Apple Silicon kullanan iMac modellerinin de önümüzdeki yıldan itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor. Şimdilik kesin olmasa da Apple'ın masaüstü sınıfı olarak tanımlanan A14T isimli 5 nm teknolojisi kullanan bir işlemci üreteceği tahmin ediliyor.

Elbette bunlar tahmin ve kesinlik taşımıyor. Kesin olan şey ise Apple'ın yurtdışında basın mensuplarına gönderdiği online etkinlik daveti. Davetin metninde 'One more thing' yani 'Bir şey daha var' ifadesi yeni işlemciye işaret ediyor. Etkinliğin 10 Kasım 2020 tarihinde ABD saati ise sabah 10:0'da düzenleneceğini belirtelim. Etkinlikte aynı zamanda markanın ilk kablosuz kulak üstü kulaklığı AirPods Studio'nun da tanıtılması bekleniyor. 

Yorumlar
misafir
apple uyguladigi fiyat politikasiyla kendini bitirir!!
Cevapla
yakup
apple intel gib dev firmayı bitirmesi imkansız yeni çıkaracagı işlemci silikon adına verdiği işlemcilerle dev intel işlemci firamyı tahtından indirmeye çalışacak zaten apple ürünleri yüksek fiyatla satıyor önce sen fiyatlarını düşür
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.