Donanım

Apple'ın teknolojisi Samsung ve Google cihazlarında da çalışıyor!

MagSafe, temelde Qi standardına destek veren bir ürün, yani Qi standardına sahip olan neredeyse tüm cihazlar MagSafe ile şarj ediliyor.


iPhone 12 serisinin en dikkat çekici özellikleri arasında şüphesiz yeni tanıtılan MagSafe kablosuz şarj cihazı da yer alıyor. MagSafeiPhone 12 ve diğer destekleyen modellere mükemmel şekilde uyum sağlamak için güçlü bir mıknatıs sistemi kullanıyor.

Apple'ın teknolojisi Samsung ve Google cihazlarında da çalışıyor!

Apple geçtiğimiz günlerde MagSafe adıyla yeni şarj teknolojisini, bununla uyumlu şarj cihazlarını ve aksesuarlarını bizlere tanıtmıştı. Yeni tanıtılan teknolojinin eski iPhone modellerinde de çalıştığı gözlemlendi. Ancak MagSafe uyumlu cihazlar 15 W şarjı desteklerken, diğer modellerin yalnızca 7,5 W şarjı desteklediğini hatırlatalım. Apple'ın tanıtmış olduğu teknoloji, eski iPhone modellerinde çalışmakla kalmayıp Android ve Google cihazlarda da çalışıyor. MagSafe, temelde Qi standardına destek veren bir ürün, yani Qi standardına sahip olan neredeyse tüm cihazlar MagSafe ile şarj ediliyor.

Twitter'da yapılan bir paylaşımda MagSafe kablosuz şarj cihazının, Samsunug Galaxy Z Fold 2 modelinde gayet düzgün bir şekilde çalıştığı görüldü. Ancak telefonu biraz güç kullanarak salladığınızda şarj cihazı yerinde duramayabilir. MagSafe kablosuz şarjın denendiği diğer cihaz ise Google'ın yeni çıkarmış olduğu Pixel 5, yapılan deneme sonucunda gayet verimli bir şekilde çalıştığı ve şarj cihazının düzgün bir şekilde yerine oturduğu gözlemleniyor. Pixel 5'in alüminyum kasasında özellikle kablosuz şarj için bir takım çalışmaların olduğunu biliyoruz. MageSafe kablosuz şarj cihazının da bu kadar verimli çalışmasının sebebi bu olabilir.

Yorumlar
💎G@kko💎
MagSafe, temelde Qi standardına destek veren ürün ama android platformu çok güç tüketim yapi bu dahada artırır givi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.