Donanım

Asus, 2'si 1 arada cihazlarda parlak bir gelecek olduğuna inanıyor

Asus, 2'si 1 arada cihazları büyük rağbet görüyor.


2'si 1 arada ya da 3'ü 1 arada cihazlar son dönemde kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı. Söz konusu kategorinin öncülerinden Asus geçtiğimiz ay 8.9-inç ila 12.5-inç ekran boyutları arasında değişen dört yeni Transformer Book duyurusu gerçekleştirdi.

Tayvan kaynaklı haberlere göre Asus, 2'si 1 arada cihazların sayısını artırmayı planlıyor, zira şirket  bu ürünlerin her geçen gün daha popüler olduğuna inanıyor. Asus CEO'su Jerry Shen geçtiğimiz dönemlerde yaptığı bir açıklamada PC sektöründe durgunluğun devam ettiğini bunun yerine tablet-dizüstü hibrid kategorisinin büyüdüğüne dikkat çekmişti. Üreticiler bir dizüstü bilgisayar almak yerine, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet vazifesi gören bir ürünü almayı daha uygun buluyor.

Bildiğiniz gibi Asus 2'si 1 arada cihazların öncülerinden. Şirketin 2011 yılında duyurduğu Transformer Book T100TA dünya genelinde 3 milyon satmayı başardı. Rahat taşınabilir 2'si 1 arada cihaz satışlarının bu yıl 13 milyonu (2014 yılında yaklaşık 8 milyon adet satıldı) aşması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.