Donanım

Asus Chromebit, televizyonunuzu bir Chromebook bilgisayara dönüştürecek

Rahat taşınabilir bir yapıda olan Chromebit’in 100 doların altında fiyatlandırılacak.

Asus Chromebit, televizyonunuzu bir Chromebook bilgisayara dönüştürecek

Google Chrome işletim sisteminin bugüne kadar ki en küçük üyesini duyurdu. Asus yapımı Chrome cihazı, herhangi uyumlu bir ekranı, Chrome işletim sistemli bir bilgisayara dönüştüren ufak bir HDMI donanımıdır.

Cepte taşınabilir bir boyutta olmasına rağmen, Chromebit önemli özellikler taşıyor. İçerdikleri dört çekirdekli Rockchip 3288 yonga seti, Mali 760 GPU,  2GB RAM, 16GB dahili hafıza ve USB 2.0 portu.

Tasarım ve donanım özellikleriyle dikkat çeken cihazda bağlantı seçenekleri Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 olarak göze çarpıyor. Özellikle Bluetooth 4.0’ın önemi daha büyük, çünkü kullanıcıların cihazı kablosuz klavyeye ve bir fareye bağlaması için genel anlamda buna ihtiyaçları olacak.

Chromebit, kullanıcıların bir monitör arkasına kolaylıkla gizlenmesine izin veren bir döndürme mekanizması barındırıyor. Cihaz bazı pazarlarda 100$’ın altında bir fiyat etiketiyle bu yaz satışa sunulacak.

1427921809_groupasuschromestickv1-11000.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.