Donanım

Asus, Chromebook hazırlıklarına başladı

Chromebook furyasına Asus da temmuz ayında dahil olacak.

Asus, Chromebook hazırlıklarına başladı

Samsung ve Acer’ın Chorome işletim sistemi ile çalışan Chromebook modellerinden sonra, tablet ve PC üretiminin öncü isimlerin Asus da yılın ikinci yarısında bir Chormebook çözümü duyuracak. Şirket CEO’su Jerry Shen “Chrome OS için henüz ilk aşamalar geride bırakılıyor ancak 2014 yılı ilk çeyreği Chromebook modelleri açısında kazançlı bir dönemi başlatabilir” açıklamalarında bulundu.

Jerry Shen ayrıca tüketici ihtiyaçlarını yanı sıra eğitim ve ticari dağıtımlara daha fazla odaklanacaklarının da sinyalini verdi. Cromebook bilgisayarlar tüketici tarafında en iyi ürünler olmayabilir ancak eğitim ve resmi kurumlarda iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Google’un özellikle Chrome OS ile çalışan bilgisayarları mümkün olduğu kadar eğitim kurumlarına yönlendirme uğraşında olduğu biliniyor.
1367991628_chromebook.jpg

Nexus 7 ile başlayan Google-Asus ortaklığı yeni bir Chromebook ile devam edecek. İddiaya göre Asus, söz konusu Chromebook modelinde Intel’in Haswell platformuna sahip çift çekirdekli Atom işlemcisine yer verecek. Bütçe dostu bir fiyatlandırma ile cihazın birçok kullanıcıya ulaştırılması hedeflenirken, Google I/O etkinliğinde sunulacak yeniliklerden bazılarının Chrome işletim sistemi ile ilgili olması bekleniyor.

Chromebook üretiminin tecrübeli isimlerinden Samsung ve Acer da giriş seviyesinde Chromebook modellerine önümüzdeki ayalarda devam edecek.

Yorumlar
chrome os sadece özel pclerde çalıştırılabilir mi olacak?
Cevapla
Misafir
10 yıl mi
Cevapla
Misafir
linux yakın gelecekte microsoftu tarihten silecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.