Donanım

Asus GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition Türkiye'ye geliyor

Grafik Performansını Artırmak İsteyenlere: ASUS GeForce® GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition

Asus GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition Türkiye'ye geliyor

1085MHz hızında grafik işlemci ile yüksek performans sunan ASUS GeForce GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition, DirectCU II soğutma sistemi ve Super Alloy Power bileşenler ile uzun ömürlü kullanım sunuyor.

ASUS, bünyesinde hız aşırtılmış 1085MHz NVIDIA® GTX 650 Ti grafik işlemcisi ve 192-bit arayüz kullanan 2GB GDDR5 bellek bulunan GeForce® GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition ekran kartını duyurdu. DirectX 11.1 desteği ile yüksek detaylı grafikleri mümkün kılan ve dengeli bir fiyat performans oranı sunan kart, ASUS’un oyuncular ve kendi bilgisayarını kendisi kurmak isteyenlere sunduğu en yeni çözüm.

1364302762_pr-asus-geforce-gtx-650-ti-boost-directcu-ii-graphics-card.png

ASUS’a özgü özellikler GeForce® GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition’ın performansını bir kademe daha ileriye taşıyor. Kartın, referans tasarım GTX 650 Ti BOOST’a göre %20* daha düşük sıcaklıklarda çalışmasını sağlayan DirectCU II soğutma sistemi, uzun ömürlü Super Alloy Power bileşenler ve kolay bir şekilde hız aşırtma yapmayı mümkün kılan GPU Tweak bunlar arasında yer alıyor.

DirectCU II ile Serin Performans

ASUS’un özel termal tasarımı sayesinde hiçbir ısınma problemi yaşamadan yüksek performans elde ediliyor. GTX 650 Ti grafik işlemcisine doğrudan temas eden bakır ısı boruları sayesinde, DirectCU II çözümü kartın referans tasarım karta göre %20* daha düşük sıcaklıklarda çalışmasını sağlıyor. Sürtünmeyi en aza indiren özel tasarım 80mm fanlar sessiz bir şekilde çalışarak kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Referans tasarım ile kıyaslandığında ASUS GeForce® GTX 650 Ti BOOST DirectCU II OC Edition üç kat daha sessiz çalışıyor.

1364302786_pr-asus-geforce-gtx-650-ti-boostdirectcu-ii-oc-edition-with-box.png

Super Alloy Power Bileşenler ile Uzun Ömür

ASUS, ürünlerin ömürlerini uzatan, hız aşırtma ve yüksek grafik detaylı oyunların oluşturduğu strese ve ısıya karşı dayanıklılık sağlayan özel güç dağıtım bileşenleri kullanıyor. Katı kapasitörler, sağlam çekirdekli bobinler ve sağlamlaştırılmış MOSFET’ler, referans tasarım kartlardan yaklaşık 1,5 kat daha uzun ömür ve %15 daha fazla hız aşırtma imkânı sağlıyor.

Her Oyuna Ayrı Profil

Sadece ASUS ekran kartlarına özel olan GPU Tweak yazılımı, kullanıcı dostu arayüzü ile çok kolay bir şekilde hız aşırtma yapabilmeyi sağlıyor. Çekirdek hızları, voltaj değerleri ve fan hızlarını anlık olarak değiştirebilmek ve farklı oyunlar için farklı hız aşırtma profilleri atamak mümkün.

ASUS GeForce® GTX 650 Ti DirectCU II OC Edition modelinin Türkiye’de Mayıs ayının başında piyasaya çıkması bekleniyor. Kartın tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 249$ + KDV olacak.

Teknik Özellikler

Model adı: GTX650TIB-DC2OC-2GD5

Grafik işlemci: NVIDIA® GeForce® GTX 650 Ti BOOST

OpenGL: OpenGL 4.2

Bellek: 2GB GDDR5, 6008MHz (1502MHz GDDR5)

Bellek arayüzü: 192-bit

Saat hızı: 1085MHz

Görüntü çıkışları: 1 x DVI-I, 1 x DVI-D

Boyutlar: 26cm x 13,2cm x 3,8cm

*Soğutma ve sessizlik performansı sistem konfigürasyonuna ve çevresel şartlara göre değişiklik gösterebilir.

Yorumlar
crasher
192 bit satırından sonrasını okumaya gerek yok... neden minimum 256 bit değil diye üreticiye sormak lazım.
Cevapla
onur
durumu iyi olan Asus GTX680 DirectCU II alır en iyi single kart şuan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.