Donanım

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II ekran kartını tanıttı

DirectCU II, %30 daha soğuk, 3 kat daha sessiz ve % 6 daha hızlı performans sunuyor.


 ASUS, yepyeni grafik işlemci GeForce® GTX 780 Ti ve daha soğuk, sessiz ve hızlı performans için ASUS'a özgü DirectCU II teknolojisi ile donatılan yeni ekran kartı GTX 780 Ti DirectCU II'yi tanıttı.

GeForce GTX 780 Ti GPU'nun sahip olduğu %25 daha fazla CUDA (Compute Unified Device Architecture) çekirdeği ve 1020MHz'e arttırılmış saat hızı sayesinde ASUS GTX 780 Ti öncellerine kıyasla çok daha olağanüstü bir oyun performansı sunuyor.

ASUS'a özgü dahili DirectCU II teknolojisi sayesinde GTX 780 Ti DirectCU II, Battlefield 4™ oyunu sırasında referans alınan ekran kartlarına kıyasla %30 daha soğuk, üç kat (3X) daha sessiz ve %6 daha hızlı performans sergiliyor.

1387285938_asus-gtx780ti-dc2oc-3gd5.jpg

ASUS'a özgü DirectCU II termal ve CoolTech fan teknolojileri ile daha hızlı ve daha sessiz oyun deneyimi

GTX 780 Ti grafik işlemciye sahip bir ekran kartında DirectCU II teknolojisini sadece ASUS sunabiliyor çünkü DirectCU II ASUS'a özgü bir teknoloji. Bu yenilikçi termal teknoloji ile 10mm'lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor.

Daha da fazla soğutma için GTX 780 Ti DirectCU II referans ürüne kıyasla %220 daha büyük bir soğutucu ile tescilli CoolTech fan ile donatıldı. Fan, sahip olduğu içte radyal ve dışta çiçek tipi kanat yapısı ile hibrit kanat ve yatak tasarımı sayesinde soğutmayı hızlandıran ve çok daha istikrarlı bir grafik performansı sağlayan çok açılı hava akışı sağlıyor.

ASUS'a özgü tüm bu yenilikler sayesinde GTX 780 Ti DirectCU II referans alınan kartlara kıyasla %30 daha soğuk, üç kat (3X) daha sessiz ve %6 daha hızlı çalışıyor; AAA oyunlar oynanırken çok daha az gürültü ile daha hızlı ve kararlı performans sergiliyor.

1387285950_asus-gtx780ti-dc2oc-3gd5-with-box.jpg

Çok daha kararlı performans için mükemmel güç kaynağı

GTX 780 Ti DirectCU II'de bulunan bir diğer ASUS'a özgü teknoloji ise DIGI+ voltaj düzenleyici modül (VRM). 10 aşamalı güç tasarımına sahip DIGI+ VRM, referans tasarımlara kıyasla gürültüyü %30 azaltırken güç verimliliğini %15 arttırıyor. DIGI+ VRM ayrıca voltaj düzenleme torelansını genişletiyor, referans ürüne kıyasla toplam kararlılık ve kullanım ömrünü iki buçuk kat (2,5X) arttırıyor.

ASUS, DIGI+ VRM'yi en üstün kalitede bileşenlerle tasarladı. DIGI+ VRM oldukça zor aşınan polimerize organik yarı-iletken kapasitörler (POSCAP'ler) ile üretildi ve GTX 780 Ti DirectCU II alüminyum arka plaka ile çalışma gürültüsünü daha da azaltırken dayanıklılığı, kararlılığı ve hız aşırtma olasılıklarını arttırıyor.

GPU Tweak aracı kolay ve güvenli özel hız aşırtma fırsatları sunuyor

GTX 780 Ti DirectCU II, ASUS ekran kartlarına özgü GPU Tweak aracı ile donatıldı.

Bu kullanımı kolay araç sayesinde kullanıcılar GTX 780 Ti grafik işlemciden en iyi performansı almalarını sağlayacak birçok benzersiz ayara erişebiliyorlar. Grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilme bu ayarlardan sadece birkaçı. Bu sayede hız aşırtma yapmak hem daha kolay hem de daha güvenli hale geliyor.

Ayrıca, GPU Tweak Streaming aracı sayesinde kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

SATIŞ YERLERİ VE FİYAT

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II, Aralık 2013'ten itibaren dünya çapında satışa sunulacak.

TEKNİK ÖZELLİKLER 1

 

GTX780TI-DC2OC-3GD5

 

  • NVIDIA GeForce® GTX™ 780 Ti
  • PCI Express® 3.0
  • OpenGL® 4.4
  • 3 GB GDDR5 Bellek
  • 1020MHz çekirdek hızı (arttırılmış)
  • 2880 CUDA çekirdekler (stream işlemciler)
  • 7000MHz bellek hızı
  • DVI-/DVI-D çıkışı
  • HDMI çıkışı
  • DisplayPort çıkışı
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.