Donanım

Asus merakla beklenen ekran kartını piyasaya sundu

ASUS, ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı modellerini Türkiye’de satışa sundu.

Asus merakla beklenen ekran kartını piyasaya sundu

ASUS, ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti adlı ekran kartı modellerini Türkiye’de satışa sundu. Bu yüksek performanslı iki yeni ekran kartı, oyun sistemlerini yeni nesil ekran kartları ile tanıştırıyor.

ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti serideki büyük modellere kıyasla daha küçük bir yapıda güçlü performans sunabilen bir ekran kartı. Model, kullanıcıların ROG Strix’ten beklentilerini karşılayacak tasarımı ve özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

3,15 yuva yer kaplayan kalınlık ve 336 mm uzunluk ile bu kart, MaxContact soğutma bloğunda hava akışı için son derece geniş yüzey alanına sahip. Serideki daha büyük modellerde yer alan yeni siber punk tasarım ve ultra sağlam yapı da korunuyor.

Yüzde 31 daha fazla hava akışı

Kartta bir önceki nesilden ROG Strix GeForce RTX 3080 modeline kıyasla yüzde 31 daha fazla hava akışı sağlayan ve yüzde 56,3 daha yüksek statik basınç oluşturan üç adet yeni 11 kanatlı ASUS Eksen Teknolojili fan bulunuyor.

Tamamen sessiz

Yeni model tüm bunları daha düşük güç tüketimiyle ve yakın gürültü seviyesiyle başarıyor. Büyük havalandırmalı arka plaka yoğun hava akışı oluştururken 0 dB teknolojisi ise kartın hafif iş yüklerinde tamamen sessiz kalmasını sağlıyor.

Performans ve sessizlik modları arasında geçiş imkanı veren Dual BIOS anahtarı, PC kasa fanlarının bağlanabileceği iki adet FanConnect II başlığı ve Aura Sync uyumlu ARGB ışıklar gibi özellikler bu kartta da bulunuyor. Sağlam güç dağıtımı ve ASUS Auto-Extreme üretim süreciyle elde edilen kaliteli yapı sayesinde bu kart uzun yıllar kullanıcıların yanında olmaya hazır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.