Donanım

ASUS ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu Monitörünü tanıttı

Republic of Gamers serisi yeni nesil 2K monitörü şimdiye kadar hiçbir monitörde olmayan özellikleri sunuyor.

ASUS ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu Monitörünü tanıttı

Asus'un eski bir Republic of Gamers üyelerinden biriyim. Bundan 4 yıl evvel Intel QX9770 ve i7 2600K ile hız rekorları kırar bunları Asus Türkiye'ye gönderir forumlarda paylaşır hava atardık. O zamanlardan kalma bilgisayar ve hız rekoru fotoğraflarımı Facebook'un tozlu arşivlerinden sizleriçin seçtim.

1405543224_volkan-pc.jpg

Asus'un "oyuncu cumhuriyeti" yıllar içinde gelişti ve büyüdü. Yeni ürünler ile "PC oyunculuğu ölmedi" diyen Asus bu gün en yeni ürünü ASUS ROG Swift PG278Q üst düzey oyuncu monitörünü tanıttı. 2K yani 2560x1440 piksel çözünürlüğe destek veren bu monitörün en ilginç yanı ise tepki süresi ile tarama hızı olarak dikkat çekmektedir.

2K ekranların en büyük sıkıntısı olan ve oyuncular tarafından bir türlü benimsenemeyen bu monitörler 8 milisaniyeden olması gereken 1 milisaniyeye nihayet geriledi. ASUS ROG Swift PG278Q 1 milisaniye tepki süresi ve 144 MHz tarama hızı ile bu bağlamda da bir ilki gerçekleştirmiş oluyor. 

Akıcı 3D deneyimi için 120 Hz tarama hızı yeterli olurken 144 Hz'lere çıkan Asus, "ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu Monitörü" ile resmen şov yapıyor.

1405544326_rogpg278qheightadjustment.jpg

En İyi Oyun Tecrübesini ve Sıradışı Görselliği Yaşayın

144Hz tazeleme oranı ve 1ms tepki süresiyle artık hareket bulanıklığı ve takılma yaşamayacaksınız. Bununla birlikte rekabete dayalı oyunlarda daha akıcı oynanışla birlikte büyük avantaja sahip olacaksınız. ROG Swift PG278Q aynı zamanda ASUS’a özel GamePlus teknolojisini de içinde barındırıyor.

GamePlus, monitörde ekstra nişangah ve sayaç görmenizi sağlayan bir teknoloji. Oyuncular dört farklı nişangahtan birini seçebilir ya da gerçek zamanlı strateji oyunlarında rakiplerine üstünlük sağlamak için sayaç kullanabilirler. Bu araçlar oyuncuların pratik yaparak oyun yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

ROG Swift PG278Q ayrıca grafik sürücünüzün kontrol arayüzüne girmeden tazeleme oranını değiştirmenizi sağlayan bir tuşa da sahiptir. 60, 120, 144Hz oranlarından birini seçerek, oyununuza ara vermeden devam edebilirsiniz.

PG278Q, doğal WQHD çıkışı için DisplayPort 1.2, çift USB 3.0 girişi, VESA duvara asma adaptörü uyumluluğu, yükseklik ayarı, çevirme, aşağı-yukarı eğme ve dikey döndürme gibi birçok ergonomik ayarı oyunculara sunuyor.

Akıllı kablo yönetimine de sahip olan monitör, masa üstünüzün kablo karmaşasına yenik düşmesini engeller. 6mm’lik super ince çerçevesi de çoklu-ekran kurulumları için ideal seçimdir. Kullanım tecrübesini kolaylaştıran diğer bir özelliği ise, monitör ayarlarını yapmanızı diğerlerine göre oldukça basitleştiren 5-yön navigasyon joystick’tir. Bu joystick’le birlikte OSD ayarları daha önce hiç olmadığı kadar rahatlıkla yapılabiliyor.

NVIDIA G-SYNC™’le güçlendirilmiş Dünyanın İlk ve En Hızlı WQHD Monitörü

ROG Swift PG278Q NVIDIA® G-SYNC™ teknlojisini sunan, dünyanın ilk WQHD monitörüdür. Devrimsel NVIDIA® G-SYNC™ görüntü teknolojisi, monitörün tazeleme oranını, grafik işlemci ünitesiyle (GPU) senkronize eder. Bu sayede ekran yırtılması, takılmalar ve gecikmeler yaşanmadan, en akıcı oyun tecrübesini sunar. G-SYNC™ teknolojisi, nesnelerin daha keskin, daha canlı ve oyun sırasında daha akıcı görünmesini sağlar.

Asus bu ürününü en yakın zamanda test edip gerçek dünyada neler yapabiliyor bunu hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.