Donanım

Asus Transformer 2: 499 dolardan satışa sunulacak

Asus, yeni tableti Eee Pad Transformer 2' yi rakiplerine göre daha pahalıya satışa sunuyor.


Asus, yeni tableti Eee Pad Transformer 2 üzerinde çalışmalara hızla devam ediyor. Fazla detay vermeyen Asus, fiyat konusunda bilgi vermetyi ihmal etmedi.

Eee Pad Transformer 2 ile Android tablet pazarında liderliği hedefleyen Asus, yılı 2 milyon tablet satışıyla kapatmayı planlıyor. Nvidia' nın yeni gözdesi Kal-El kod adını taşıyan 4 çekirdekli yongasını kullanan Transformer 2, rakiplerine nazaran 499 dolar gibi biraz daha pahalıya satılacak. Bilindiği gibi Asus rakipleri olan RIM ve HTC mevcut tabletlerinde ilgiliyi arttırmak adına fiyat indirimine gitmişti.

1317719364_asustransformer2detay.jpg

Asus' un tepe yöneticisi Jerry Shen yaptığı açıklamaya göre, fiyat odaklı rekabete sıcak bakmıyorlar. Aslında pazar uzamanları Asus' tan da aynı adımı beklemişlerdi ama Asus fiyat indirimi konusundaki son noktayı koydu.

Transformer 2, 10.1-inç boyutunda ekrana sahip olacak ve Android Honeycomb ya da Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle gelecek. Muhtemelende yıl sona ermeden piyasadaki yerini alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.