Donanım

ASUS yeni nesil Z87 anakart serisini tanıttı

Yeni anakartlar günlük kullanımdan, yüksek performans gerektiren oyunlara kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlandı.

ASUS yeni nesil Z87 anakart serisini tanıttı

ASUS, 4. nesil Intel®Core™ işlemcileri ile uyumlu Intel® Z87 yonga setine sahip yeni anakart serisini duyurdu. ASUS’unRepublic of Gamers (ROG), The Ultimate Force (TUF) ve WS (Workstation) serisine dahil olan yeni nesil anakartlar Z87 yonga setinin yeteneklerini sonuna kadar kullanan teknolojilere sahip olmalarının yanı sıra, en iyi kullanıcı deneyimini, en yüksek performansı ve dayanıklılığı sunuyor.

ASUS Başkan Yardımcısı ve Bilgisayar Bileşenleri İş Grubu Genel Müdürü Jackie Hsu, yeni seri hakkında “ASUS araştırma ve geliştirme konusunda çok ileri düzeyde bir uzmanlığa sahip. Her zaman olduğu gibi bu yeni anakartlarla da kullanıcılara en yüksek kaliteyi sunuyoruz. Her bir modelimizde, birçok çevreden övgü almış, bize özgü özellikler bulunuyor ve en geniş kapsamlı Z87 anakart serisine sahibiz.” şeklinde konuştu.

1368702678_gryphon-z87.jpg

Yeni ASUS Anakartlar, Yeni Tasarım

ASUS yeni nesil Z87 yonga setli anakartlarında tasarım değişikliğine giderek, yenilik, performans ve güvenilirlikte en yüksek standartları simgeleyen altın rengini tercih ediyor. Tüm kullanıcı segmentlerine uygun modellere sahip olan altın renkli yeni serinin en üst modeli olan Z87-DELUXE geniş bağlantı seçeneklerine ve çok sayıda ekstra özelliğe sahip. Z87-A modeli daha hesaplı bir sistem kurmak isteyip de ASUS’a özgü özellikler ve kaliteden vazgeçmek istemeyenlere hitap ediyor. Bu iki model arasında ise Z87-PRO ve Z87-PLUS modelleri yer alıyor. Z87I-DELUXE modeli Z87 yonga setini mini-ITX boyutlarına taşırken, Z87 WS ise profesyonel tasarım ve içerik üretimi gibi workstation uygulamaları için çözüm sunuyor.

1368702692_p9d-ws.jpg

ASUS, kullanıcıların bilgisayarları üzerinde daha fazla kontrolü olmasını sağlayan, 4-Way Optimization özelliğine sahip Dual IntelligentProcessors 4 teknolojisini yeni nesil anakartları ile sunuyor. Performans artıran TPU yongası, enerji tasarrufu yongası EPU, DIGI+ Power Control ve Fan Xpert 2 özellikleri tek bir tıklamayla aktif hale gelip gerçek zamanlı performans ayarı, daha gelişmiş enerji verimliliği, hassas dijital güç kontrolü ve daha sessiz ve gelişmiş soğutma sağlayan detaylı kasa fanı yönetimi sunuyor. Kullanıcılar bilgisayarlarının başında değilse, sistem kendiliğinden AwayMode’a geçerek çok düşük güç tüketimiyle İnternet üzerinden dosya indirip, oynatma ve veri yedeklemeyi mümkün kılıyor. ASUS’a özgü 4-Way Optimization teknolojisi bilgisayarınızı oyun, eğlence, verimlilik ve diğer tüm kullanım senaryoları için en uygun hale getiriyor.

Oyuncular ve Hız Aşırtma Tutkunları İçin Z87 Performansı

ROG serisinin en yeni üyesi MAXIMUS VI HERO modeli dünyaca ünlü ROG markasına daha uygun fiyatla ulaşmak isteyen oyuncular için tasarlandı. Seride ayrıca micro-ATX oyuncu anakartı MAXIMUS VI GENE modeli yer alıyor. Her iki model de 115dB SNR seviyesindeki ses kartlarının kalitesine rakip olacak SupremeFX ses çözümü ve oyun içi ses kaynaklarının yerini ve yönünü gösteren Sonic Radar teknolojisine sahip. MAXIMUS VI GENE ayrıca yeni NGFF SSD bağlantı desteği ile birlikte gelenmPCIeCombo II ile daha fazla veri transferi ve ağ seçenekleri sunuyor.

1368702728_rog-maximus-vi-gene.jpg

Serinin amiral gemisi konumundaki MAXIMUS VI EXTREME ise ROG serisinin hız aşırtma rekorları kırma geleneğini Z87 yonga setine taşıyacak bir model. MAXIMUS VI EXTREME, 5,25” sürücü yuvasına takılarak ya da harici olarak da kullanılabilen, gerçek zamanlı hız aşırtmaya ve sistem değerlerini göstermeye yarayan OC Panel ile geliyor. Kasa dışında kullanıldığında, OC Panel daha detaylı hız aşırtma yapma imkanı sağlıyor. MAXIMUS VI Extreme ayrıca 3GHz’den hızlı DDR3 belleklere destek veriyor.

Gelişmiş Soğutma ve Dayanıklılık

ASUS TUF serisine SABERTOOTH Z87’nin yanı sıra GRYPHON Z87 modelini de ekliyor. GRYPHON Z87, TUF serisine dahil olan ilk micro-ATX anakart olma unvanına sahip. İki anakart da en zorlu çalışma koşullarına dayanabilmesi için sıkı testlerden geçirildi. TUF anakartlar Japon üretimi 10K Black Metallic kapasitörler gibi dayanıklı bileşenlere sahip. Bu kapasitörler standart kapasitörlere göre yüksek sıcaklıklara %20 daha dayanıklı ve 5 kat daha uzun ömürlü.

1368702752_sabertooth-z87.jpg

TUF serisine özgü özellikler arasında ThermalArmor adlı anakart zırhı da bulunuyor. Yenilenen ThermalArmor, SABERTOOTH Z87 modelinde daha etkili bir hava akımı sağlarken, TUF Fortifier adlı koruma plakaları da anakartı bükülmelere karşı koruyor. Tüm bunlar bilgisayarınızın ömrünü artırırken, DustDefender adlı özel parçalar da boş kalan slotları doldurarak, toz birikiminin önüne geçiyor.

Tüm bu özellikler SABERTOOTH Z87’de standart olarak bulunuyor. GRYPHON Z87 ise kullanıcılara esneklik tanıyarak, isteğe bağlı olarak sağlanan GRYPHON ARMOR KIT (ayrı satılır) ile ThermalArmor, TUF Fortifier ve DustDefender özelliklerine sahip olabiliyor.

İlk Andan İtibaren En Yüksek Kalite

Tüm ASUS, ROG, TUF be WS Z87 anakartlar piyasaya sürülmeden önce sıkı bir test sürecinden geçiyor, bu sayede en yüksek kalite ve uyumluluk garanti altına alınıyor. ASUS her bir anakartı piyasadaki hemen her markadan yüzlerce farklı bellek, genişleme kartı ve harici cihaz kombinasyonlarıyla test ediliyor. Anakartlar ayrıca endüstrideki en zorlu stres testlerinden geçirilerek güvenlirlik ve dayanıklılıkları garanti altına alınıyor.

ASUS, ROG, TUF ve WS Z87 anakart modelleri 2013’ün ortalarından itibaren piyasada olacak.

Yorumlar
can
socket 1150 ye yeni geçtim 3770k ile şimdi 4. nesil çıktı bu ne şanstır arkadaş
Cevapla
Misafir
700 tl falan olur sanirimda cok iyi degil bence cift islemci girisli 8 ram slotlu ve 5 ekran karti girisli kartlar var yani daha iyi olabilirdi
Cevapla
Misafir
acaba bunun fiyatı kaç paradır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.