Donanım

Sapphire, Radeon HD 6850 Black Diamond satışta

Sapphire, Radeon HD 6850 Black Diamond modelini kullanıma sunuyor.


AMD'nin 40 nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Barts Pro grafik yongasından güç alan ikinci nesil ekran kartı DirectX 11 tarafından destekleniyor. Çift fanlı özel soğutu sistemi ile ilgi çekici görünüyor.

256 Bit bellek veri yolu desteğine 1 GB GDDR5 bellek kapasitesine 960 paralel işlem birimine ve 48 doku ünitesine sahip olan kartın GPU ve bellek hızları için henüz açıklanmış herhangi bir detay bulunmazken, kullandığı soğutucu göz önüne alındığında fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi de beklenebilir. Çoklu GPU kurulumları için Crossfire desteği sunan ve UVD 3 motoru ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen ekran kartında görüntü aktarımı için iki adet DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine yer verildiğini görüyoruz.

Yakında piyasaya çıkması beklenen Sapphire Radeon HD 6850 Black Diamond'un tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise şu an için bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.