Donanım

Asus'un Wintel hakkındaki açıklamaları

Asus' un yönetim kurulu başkanı Jonney Shih, Wintel olarak anılan ve PC pazarını yıllarca elinde tutan Microsoft Windows + Intel işbirliğinin artık sona erdiğini söyledi


Asus' un yönetim kurulu başkanı Jonney Shih, Wintel olarak anılan ve PC pazarını yıllarca elinde tutan Microsoft Windows + Intel işbirliğinin artık sona erdiğini söyledi. Bundan böyle işlemci veya işletim sistemi üreticisinin PC, Tablet PC veya akıllı cihazlarda herhangi bir üstünlük kuramayacağını belirtti.

Wintel işbirliğinin bitmesi sistem üreticilerine IT pazarında yeni fırsatlar sunacağını belirten Shih, tasarımda yenilikçi, teknoloji araştırma-geliştirmeleri yapabilen ve pazara yakın olan üreticilerin IT pazarındaki yeni dönemde başarıya ulaşacaklarını ifade etti. Asus'un şu anda Apple ve Sony gibi üreticilerden pazardaki deneyimlerini öğrenmekte olduklarını ve amaçlarının yeni dönemde kendi pazar pozisyonlarını yaratmak olduğunu söyledi.

Sistem üreticilerine yeni fırsatlar sunan tablet bilgisayarların aynı zamanda IT pazarının tamamında ciddi etkiler yaratacağını da belirten Shih, Asus'un üçüncü çeyrek performansının ikinci çeyrekten daha iyi olacağını ayrıca IT pazarında ikinci yarı yılın, altı aylık ilk bölümüne göre daha güçlü geçeceğini söyledi. Shih ayrıca 2008'deki krizden sonra envantör yönetim sistemini güncellediklerini de sözlerine ekledi.

  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.