Donanım

Audi ilk tam elektrikli otomobili için Sony VENICE’i seçti!

Audi, yeni tam elektrikli Audi e-tron modelini resmi olarak tanıttı ve tanıtım filmi için Sony’nin film kamerası sistemi VENICE’i kullandı. İşte detaylar!

Audi ilk tam elektrikli otomobili için Sony VENICE’i seçti!

Birinci sınıf otomobil üreticilerinden olan Audi, ilk tam elektrikli otomobil modelini resmi olarak duyurdu ve yeni e-tron’un reklam çekimleri için Sony’nin CineAlta Full Frame kamerasını seçti.

Reklamın prodüksiyonu KROPAC MEDIA GmbH tarafından yapıldı ve film, otomobilin hemen hemen hiç ses çıkarmayan motorunu öne çıkarmak için sessiz ve doğal bir ortamda çekildi. 

Full Frame görüntü sensörüyle donatılan Sony VENICE, hemen hemen her formatta kaliteli görseller yakalayabilme ve kayda değer alan derinliği sunabilme özelliği ile elektrikli sürüşün sessiz atmosferini ekrana mükemmel şekilde yansıttı; bu da Audi ve KROPAC MEDIA GmbH şirketlerinin bu çekimde VENICE kamera sistemini seçmelerinin temel nedenlerinden biriydi.

Audi iletişim ekibinin Baş Yapımcısı Philip Hollerbach şu yorumu yaptı: “Filmimizin odak noktası, Audi e-tron sürmenin verdiği hissiyat ve desteklediği çevre dostu yaşam tarzıydı. Sony’nin VENICE kamera sistemi bunun için ideal çözüm oldu.”,

Audi ilk tam elektrikli otomobili için Sony VENICE’i seçti!

KROPAC MEDIA GmbH Yönetici Direktörü Berti Kropac ise şunları ekledi: “Büyük Full Frame sensör, sakinlik yayan, yumuşak ve göze çarpmayan bir görüntü oluşturuyor ve e-tron’u geleceğe dönük bir ürün olarak yansıtıyor.”

24 x 36 mm boyut desteği, sofistike görsel efektler için maksimum 6K çözünürlüğe ulaşabilmesi ve kamera gövdesinin içine yerleştirilmiş servo kontrollü, 8 kademeli mekanik ND filtre mekanizması ile Sony VENICE, filmin dış çekimlerinde Audi'nin özelliklerini en iyi şekilde yansıtmasını sağladı diyebiliriz kısacası.

Markanın tam elektrikli serisinin ilk modeli Audi e-tron'un dünya prömiyeri 17 Eylül’de San Francisco’da yapılmıştı. Elektrikli spor SUV, tipik bir lüks arabanın genişliğini ve konforunu günlük kullanıma uygun bir ürün yelpazesiyle bir araya getiriyor. Videoya yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.