Donanım

Belleklere yeni teknoloji geliyor!

Yen bellek teknolojisinin ayrıntıları büyük firmalardan geldi.


Şu an ki geçici adıyla "Yeni Nesil Güvenli Bellek Girişimi" olan teknoloji ile ilgili; bellek üretimi yapan büyük firmaların birleşerek daha güvenilir bellekler üretecek.

Toshiba, Sony, SanDisk, Panasonic, Samsung gibi büyük firmalar yeni güvenilir bellek oluşturmak için ortak karar aldı. Çalışmalarına ilerleyen günlerde başlayacak olan bu firmaların HD içerikli kayıt yapabilen içerikler için de dayanıklı olması hedefleniyor. 

1326041824_cfandsdcardreadersforipad1-copy.jpg

HD ağı indirme, disklerin dijital ortamda kopyalanması, içerik yayınlama gibi HD içerik uygulamalar bu yeni teknoloji ile mümkün olacak. Müşteriler bu teknoloji ile Android sistemli cihazları ile bu içerikleri rahatlıkla görüntüleyebilecekler. Bu teknoloji gelecek yıl yeni güvenlik güvenli bellek teknolojisinin lisanslanmasının başlamasına önemli bir katkıda bulunacak. Firmalar bu yeni teknolojiyi kullanan belleklern gelecek yıl içinde piyasaya sürülmesini bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.