Donanım

Intel Z77 yonga setli ilk anakart

Ivy Bridge işlemci için yeni anakart


Nisan ayı ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Intel'in  yeni nesil Ivy Bridge işlemcileriyle beraber çıkacak olan Z77 yonga setli anakartlara ait  görüntüler ortaya çıkmaya başladı.

Çin merkezli ve ülkemizde çıkardığı ürünler satılmayan Wibtek  isimli anakart üreticisi, Intel'in yasağına rağmen çıkaracağı bu anakartın görüntülerini yayımladı.
1325694682_wibtek2.jpg

Intel'in Ivy Bridge işlemcileri LGA 1155 soketli üretildiği için Z77 yonga setli anakartlarda da bu soket yer alıyor. Wibtek Hacker Z77'de tabanca tabanca görünümü olan pasif bir soğutma sistemi kullanıyor. Bu anakartı 4 tane bellek slotu sunuyor.

Intel ilk defa Z77 ile USB 3.0'a resmi olarak destek vermeye başladı. Kart ile birlikte USB 3.0 girişi ve iki adet de harici USB 3.0 bağlantısı sunuyor. Anakartta iki adet PCI-E x16 slotu, iki adet PCI-E x1 slotu ve iki adet de PCI slotu ile birlikte geliyor. PCI-E x16 slotlarından birisinin yeni teknoloji olan PCI-E 3.0 olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.