Donanım

Bilgisayarım çok ses yapıyor!

Gürültülü bilgisayarlara son

Bilgisayarım çok ses yapıyor!

Bilgisayarınızın ses çıkarması sizi kızdırıyor mu? Endişelenmeyin bunu düzeltmenin kolay ve ucuz bir yolu var, tabi hala pencereden atmadıysanız..

1359364343_quiet-computer-how-to-h-625x300.png

Bilgisayarlar son 10 yılda bir çok gelişmelere imza attı. Intel'in güç harcayan, bir o kadar da meşhur Pentium 4 işlemcileri o günlerde en büyük kurtarıcıydı. Ancak şimdilerde bilgisayarların sesleri artık katlanılır gibi değil.

1359364302_images-1.jpg

Öncelikle problemi tanımlayın. Çözüe giderken ilk yapmamız gerek problemi bulmak olacak. Birincisi bilgisayar ya sürekli sesli çalışıyordur, ya da ikinci olarak sadece bazı uygulamalar çalışırken sesini yükseltiyordur. Bir diğer neden de bilgisayarınız son zamanlarda tozlanmış olabilir.

Bilgisayarınızın içinde neler var bir bakın. Sadece bir ya da iki fan görüyorsanız, muhtemelen bunlar ucuz ve eski demektir. Gürültünün kaynağı bu olabilir. Burada bir iyi bir de kötü haberimiz olacak. Kötü haber yeni bir fana ihtiyacınız var, iyi haber ise fanlar çok pahalı olmuyor.

1359364315_images-2.jpg

Peki ya birden fazla fanınız varsa ne yapmalısınız? Temizliğe başlayın. Biri arkada biri önce olacak şekilde fanlarınızı düzenleyin. Şimdi yeni fanınızı taktınız ya da fazlaları attınız.

Peki ya laptoplar?

Laptoplarda fanı değiştirme ya da temizleme imkanınız bulunmuyor. Kasayı açtığınızda üretici firma artık cihazınızı garanti kapsamından çıkarıyor. Bunun yerine laptoplar için soğutucu deneyebilirsiniz.

1359364324_images-3.jpg

Sessizliğin tadını çıkarın..

Yorumlar
hiçte bile notebooklar 2 yıl içinde başlıyor tozdan tıkırdayarak fanlamaya.daha kötüsü temizlemek için uzman gerekli.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.