Donanım

Bose'dan AR gözlük geliyor!

Ses teknolojisi geliştiricisi Bose, şimdi de arttırılmış gerçeklik sektörüne giriş yapıyor. Bose, AR destekli gözlüğü ile fark yaratacak gibi görünüyor.

Bose'dan AR gözlük geliyor!

Sanal gerçeklik (VR) sektöründe çözünürlüğün bir türlü arttırılmaması, geliştiricileri AR adı verilen arttırılmış gerçekliğe yöneltti. Mobil cihazların da AR'a yönelmesi, VR'ın popülerleriğini bir anda yok etti. Bugün popülerleşmeye başlayan AR sektörüne yeni bir isim ekleniyor.

Ses teknolojileri üreticisi olan Bose, arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını açıkladı. Bose'un AR gözlüğü; tarihi önem taşıyan yerlerde, geçmiş zamanda yaşanmış olayları simüle edebiliyor, okuduğunuz kitabın çevirisini yapabiliyor ve GPS'i gerçek zamanlı olarak sunabiliyor.

iOS ve Android telefonlar ile çalışacak olan Bose'un AR gözlüğü, özellikleri ile olduğu kadar şık görünümü ile de dikkat çekiyor. Bose'un AR gözlüğünde bir de stereo hoparlör yer alıyor.

Bose'dan AR gözlük geliyor! - Resim : 1

CNET'e konuşan Bose; Strava, TripAdvisor ve Yelp gibi servisler ile anlaşma yapacağının altını çiziyor. Bu işbirlikleri ile Bose'un AR gözlüğü turizm alanında da kullanılabilecek.

Henüz prototip aşamasında olan bu gözlüğün, 2018 yılının sonlarına doğru resmi olarak tanıtılması ve satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.