Donanım

Apple klavyelerini daha hassas yapmanın peşinde

Apple, kullanıcıların çok daha hızlı tepki vermesini sağlarken toza ve suya daha dayanıklı olacak bir klavye tasarımı için patent aldı.

Apple klavyeleri daha hassas olacak!

Apple, 2015 yılında piyasaya sürdüğü MacBook'ta, sektördeki hemen hemen tüm klavyelerinden hassas bir klavye üretmeyi başarmıştı. ABD'li şirket, şimdilerde bu modelden çok daha hassas ve toz geçirmeyen yeni bir klavye tasarımı için patent aldı.

Apple klavyelerini daha hassas yapmanın peşinde - Resim : 1

"Kelebek Tasarım" olarak adlandırılan tuş mekanizmasına sahip olan bu klavyeler hem daha hassas tepki verebiliyor hem suya ve toza daha dayanıklı oluyor. 

Söz konusu klavye tasarımı için 8 Eylül 2016 yılında başvuruda bulunulmuştu. Nihayet patent başvurusu kabul edildi. Ancak Apple, aldığı her patenti ürüne dönüştüren bir firma değil. Geçmişte alınan bazı patentlerin hala ürüne dönüştürülmediği düşünülürse bu klavye tasarımının hiçbir zaman hayata geçmeme riskinin olduğunu da hatırlatmak isteriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.