Böyle bir tablet olamaz: Oppo Pad 3 her tür detayıyla mest etti

Çinli teknoloji şirketi Oppo tarafından geliştirilen Pad 3’ün özellikleri sızdırıldı. Peki bu cihazda bizleri hangi özellikler bekliyor.

Böyle bir tablet olamaz: Oppo Pad 3 her tür detayıyla mest etti

Oppo'nun bir sonraki nesil tableti Pad 3 üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Duyumcu Digital Chat Station tarafından ortaya atılan en son söylentiler, cihazın kilit özelliklerini ortaya koyuyor. Tabletin 12 inçten büyük bir LCD ekrana sahip olacağı ve 3K çözünürlük sunacağı belirtiliyor. Ayrıca, yüksek bir yenileme hızına sahip olacağı ve bu hızın muhtemelen 144Hz olacağı ifade ediliyor.

Pad 3'ün Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile geleceği, 16GB'a kadar RAM ve 512GB depolama kapasitesi sunacağı söyleniyor. Ancak, duyumcuya göre tabletin temel versiyonu 8GB RAM'e sahip olacak. Bu özelliklerin yanı sıra, cihazın 67W şarj desteği sunan 9510mAh'lik büyük bir bataryayla donatılacağı bildiriliyor.

Böyle bir tablet olamaz: Oppo Pad 3 her tür detayıyla mest etti - Resim : 1

Böyle bir tablet olamaz: Oppo Pad 3 her tür detayıyla mest etti

Daha önceki bir raporda, Oppo Pad 3'ün metal bir gövde tasarımına sahip olacağı öne sürülmüştü. Bu sızıntılar, Oppo Pad 3'ün Pad 2'ye kıyasla önemli yükseltmeler içereceğini gösteriyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Oppo Pad 2, 2800 x 2000 piksel çözünürlüğe sahip 11.61 inçlik bir IPS LCD ekrana ve 144Hz yenileme hızına sahip. Pad 3'ün ekran boyutunu 12 inç ve çözünürlüğünü 3K'ya çıkaracağı düşünülüyor.

Snapdragon 8 Gen 3 çip, Pad 2'deki Dimensity 9000 çipe göre büyük bir gelişme olacak. Ayrıca, Pad 2'nin maksimum 12GB olan belleğinin, Pad 3'te 16GB'a çıkacağı tahmin ediliyor. Ekstra RAM, yoğun programları ve talepleri olan kullanıcılar için faydalı olabilir. Bu bilgiler dışında sızıntıda başka detaylara yer verilmedi. Oppo Pad 3 hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.