Donanım

Telefon görüşmelerinizi parmaklarınızdan duymanızı sağlayan bileklik!

Dünyanın ilk BCU teknolojisi sayesinde,telefonunuzu elinize almak zorunda kalmadan parmak ucunuzla kolayca telefon görüşmelerini yapabilirsiniz..


Kore şirketi Innomdle Lab tarafından Sgnl adında yenilikçi bir ürün tanıtıldı. Sgnl, ayrı olarak giyebileceğiniz veya bir akıllı gözlem için bir bileklik olarak takabileceğiniz bir bilekliktir ve telefon görüşmenizi parmaklarınızdan dinlemenizi sağlar. Evet, gelen arama olduğunda, duymak için sadece parmağınızı kulağınıza yapıştırırsınız.

İşleyişi şu şekildedir: İlk önce, bileklik telefonunuzdan Bluetooth aracılığıyla sesli sinyal alır. Sinyali aldıktan sonra, elinizdeki parmak titreşimini parmak ucunuza ileten bir vücut iletme ünitesi yoluyla titreşim üretir. Parmağınızı kulağınıza koyduğunuzda titreşim yankılanır ve ses kulak içinde yükselir. İşte bu kadar!

Sgnl, Inmodle Lab tarafından bir yıldan fazla bir süredir bir Kickstarter projesi olarak tasarlanmıştı ve nihayet satışa çıkacak. Sgnl akıllı bilekliğin Mart 2018'de satışa sunulacağı söyleniyor.

Tuhaf ve alışılmadık gibi görünse de, Sgnl bilek bandını hücresel bağlantılı bir Apple Watch veya Samsung Gear saatiyle eşleştirebiliyorsanız, yakınınızda akıllı telefonunuz yokken çağrı aldığınızda yine görüşebilirsiniz.

Sgnl bileklik, kaç adım attığınızı ve kaç kalori yaktığınızı ölçerek, bir fitness izleyicisi olarak da işlev görür. Bileklik, altı renkte geliyor ve 3,5 saat konuşma süresi var. Bir saat içinde şarj ediliyor ve sadece büyük boy saat bilekliği gibi görünüyor.

Aşağıdaki galerimizden bilekliğe ait görselleri inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.