Donanım

Bu film 41 MP Nokia 808 Pure View ile hazırlandı!

Nokia'nın akıl almaz kameraya sahip telefonu 808 Pure View ile çekilen film şaşırtmaya devam ediyor!

Bu film 41 MP Nokia 808 Pure View  ile hazırlandı!

Geçtiğimiz aylarda Barselona'da düzenlenen MWC 2012, yani Dünya Mobil Kongresi'nde Nokia akıllı telefon piyasasında önemli bir adım atmıştı. Bu adımlardan şüphesiz en büyüğü Nokia 808 ile yaptığıdır.

Yeni Nokia 808 fuardaki telefonlardan biraz farklı bir donanıma sahip olarak, 41 MegaPiksel'lik bir çözünürlüğe sahip. Dünya'nın ilk, bu kadar derecede yüksek çözünürlüğe sahip olan telefonu üreterek tarihe geçen Nokia fuarın "En İyi Yeni Mobil Cihaz" ödülünü aldı.

1330903782_nokia-808.jpg

Fuarda süpriz olarak karşımıza çıkan bu akıllı telefon, tanıtıldıktan sonra internette bir çok teknolojisever tarafından olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Sunduğu yüksek çözünürlüğün telefonlar için gereksiz olduğunu vurgulayan teknoloji takipçileri, telefon hk. olumsuz eleştirilerine devam etti.

1330903810_xlnokia808pureview2624.jpg

Nokia eleştirilere rağmen, ödülü aldı!

Akıllı telefon piyasasındaki düşüşü ile dillerden düşmeyen Nokia fuarda tanıttığı yeni telefonu 808 ile ödülü aldı. Akıllı telefon piyasasında sesi pek çıkmayan, ürettiği cihazların yanında diğer firmaların mobil cihazlarının daha cazip gelmes, kullandığı yazılım Nokia'yı geri sıralara iten sebeplerdendi. Nihayet farklılığını göstererek Fuar'da olduğunu hissettirdi. Uzmanlar bu ödülün Nokia'nın akıllı telefon piyasasındaki bu duruşuna ivme kazandıracağı konusunda hemfikir.

Nokia'nın ödül aldığı 41 MP'lik telefonu 808 ile film çekildi!

Nokia’nın 41 MP kameralı yeni telefonu 808 PureView, Symbian işletim sistemiyle olmasa da gelişmiş kamerası ve fotoğraf özellikleriyle kullanıcıları kendine çekmeyi hedefliyor. Nokia, 808 PureView’ın kalitesini gösterme amacıyla daha önce örnek çekimler yayınlamıştı. Şimdi ise tümü 808 PureView ile hazırlanan bir reklam filmi yayınlandı. Reklamda kullanılan tüm video ve fotoğraflar, Nokia 808 ile çekilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.