Donanım

Bu GT Taşınabilir Sabit Disk 10 kat daha hızlı

Verbatim GT Taşınabilir Sabit Disk USB 3.0 ve 1TB kapasite ile süper hızlı hale getiriyor.

Bu GT Taşınabilir Sabit Disk 10 kat daha hızlı

Verbatim'in son GT Taşınabilir Sabit Diski 1 TB kapasite ve USB 3.0 bağlantı özelliğiyle 10 kat daha hızlı veri transferine olanak sağlayacak şekilde süper hızlı hale getirildi.

1362940847_001.jpgPiyasada mavi ve kırmızı renklerde görücüye çıkan parlak sabit disk, dünya çapındaki yarış pistlerinde yarışan efsanevi yarış otomobillerinin karakteristik dış görünümünü süsleyen ünlü beyaz yarış şeritlerini ön plana çıkararak, bilgisayar kullanıcılarına eşsiz bir veri depolama yolculuğu sunuyor. Sabit diskin arka tarafında, bir spor otomobilde bulunan fren lambalarına benzer bir çift kırmızı durum gösterge lambası da bulunuyor.

1362940902_002.jpgVerilerin kazara silinmesini önlemek amacıyla sabit diske, bir SD hafıza kartında bulunan yazdırma koruma anahtarına benzer şekilde çalışan eşsiz bir yazdırma koruma anahtarının dahil edilmesi ile başka bir hızlanmaya olanak veriliyor.

FAT-32 ile önceden biçimlendirilen disk PC ve Mac'lerde hemen kullanıma hazır hale geliyor. Diskin beraberinde, PC kullanıcılarının tam sistem yedeklemesi yapmasını, işlevleri eski haline getirmesini ve tarih/zamana göre otomatik yedekleme planlanmasını sağlayan ve parola kontrollü bir şifreli yedekleme seçeneği bulunan Nero BackItUP Essentials yazılımı ön yüklemeli olarak geliyor.

Verbatim'in Green Button enerji tasarrufu yazılımı enerji tüketimini azaltır ve kullanıcının karar vereceği bir zamanda sürücüyü otomatik olarak uyku moduna alıp, sürücünün kullanım ömrünü artırıyor. Üç farklı 'Uyku Ayarı' bulunuyor: Askıya alma modu, 10 dakikalık veya 10 dakikalık artışlarla 120 dakikalık kullanım sonrasında etkin hale getirilebilecek şekilde ayarlanabiliyor. Masa üstünde bulunan Green Button simgesi çift tıklanarak sürücü hemen askıya alma moduna veya alternatif olarak 'Diski asla askıya alma' 1362940979_004.jpgseçeneğine ayarlanabiliyor.

195mm x 121mm x 33mm (U x G x Y) boyutlarındaki sürücü ayrıca USB Kaydı amacıyla kullanılabiliyor ve böylece kullanıcıların USB aracılığıyla bir televizyona doğrudan bağlı harici bir depolama cihazına program kaydetmesine ve canlı televizyon yayınlarını duraklatmasını olanak veriyor. USB bağlantılı harici sabit disk, USB Kayıt özelliği ile HDD/DVD kayıt cihazının ve hatta bir VHS video kayıt cihazının yerini alıyor.

Günümüzde kullanılan birçok televizyonda bir veya daha fazla USB bağlantı noktası bulunuyor. Televizyonlarımızda USB bağlantılı sabit disklerden veya USB flaş disklerden fotoğraf görüntülemeye ve film izlemeye çoktan alıştık bile. Artık televizyonlara yeni bir USB özelliği eklendi - USB Kaydetme. Eğer yakın zamanda yeni ve özellikle de orta kalitede veya en son teknolojiye sahip bir televizyon satın aldıysanız, bu televizyonun USB Kaydı özelliğini destekleme ihtimali yüksektir. USB Kaydı özelliği USB ile televizyonunuza doğrudan bağlı harici bir depolama cihazına program kaydetmenizi olanaklı kılar. Harici Sabit Diskiniz temelde bir video kayıt cihazı olarak çalışır. Ayrıca diskinizi canlı televizyon yayını duraklatmak amacıyla da kullanabilirsiniz. USB Kayıt özelliği ile USB bağlantılı harici sabit diskiniz HDD/DVD kayıt cihazınızın, hatta VHS video kayıt cihazlarınızın yerini alır.

Verbatim'in son GT Taşınabilir Sabit Diski Aralık ayından itibaren tüm Avrupa'da satın alınabilecektir. 500GB'lık sürümü KDV dahil 129 TL satış fiyatıyla satışa sunulurken, 1TB'lık modelin satış fiyatı ise 179 TL olacaktır. Cihazın yanında bir USB 3.0 kablo hediye olarak verilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.