Donanım

Bu 'robot çalar saat' iPhone ile çalışıyor!

Robot çalar saat ile sabahları daha istekli uyanacaksınız.

Bu 'robot çalar saat' iPhone ile çalışıyor!

İnsanların sabahları iş okul vs herhangi bir yere geç kalmamak için kullandıkları en önemli araç, çalar saat. Ne olursa olsun sabahın erken saatlerinde uykudan uyanmak çoğu kişiye zor geliyordur. Yeni geliştirilen bir robot belki sabah kalkarken size renkli anlar yaşatabilir. Bu "robot çalar saat" iPhone ile çalışıyor.

Robot çalar saatin adı ise "Tim-E".  Sizi uyandırırken dans eden robot saat uyanmanız için sizi ikna etmeye çalışıyor. Bunun için telefonunuzda kayıtlı olan bir şarkıyı uyanmanız için çalıyor ve o şarkıya eşlik ediyor. Ayrıca hava ve trafik üzerine detaylı bilgiler veren robot o gün ki işlerinizi hatırlatıyor. Ayrıca telefonunuzu da şarj eden robot, eğlenceli oyunlar ile uykunuzu açmak konusunda oldukça başarılı.

1368973608_r8130amp1.jpg

Henüz prototip aşamasında olan Tim-E, 150 bin dolarlık yatırıma ulaştıktan sonra seri üretime geçecek. Tim-E'nin önümüzdeki Ocak ayında 60$ fiyat etiketi ile piyasada olacak.

1368974475_8d7adf3487ee02fb9e338a3b8fdb1406large.jpeg.png

Yorumlar
....y
elma yine siyonistligini gostermis. ekrandaki mavi cin herseyi gosteriyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.