Donanım

Bu robotu Android cihazınızla kontrol edin!

Android robot gerçek oldu!


Robotları sever misiniz? Peki bir Android robotu? BERO ile tanışın. Google-Android'den esinlenilerek tasarlanmış bu robot Android telefon ya da tabletlerden kontrol ediliyor. Google Bug Droid'den esinlenilen açık kaynak kodlu robot istediğiniz şekilde programlanabiliyor.

Robotunuz telefonunuza gelen bildirimleri sesli bir şekilde size aktarabiliyor. BERO ilk kutudan çıktığında bir yazılım ile geliyor. Bu yazılımın verdiği seçenekleri kullanarak robotunuzla en sevdiğiniz şarkıda dans edebilirsiniz. Hem de doğal hareketlerle, örneğin kolların dalgalanması, başın döndürülmesi gibi hareketleri çok iyi yapabilmektedir.

1346230569_73f36c1b2f401875cc982d7a0b82e78clarge.jpg

BERO'nun navigasyon sistemi de bulunuyor. BERO istediğiniz yeri bulurken kendi de kaybolmuyor. Kickstar projesi olarak karşımıza çıkan BERO'nun 2013 Kasım ayında gemilere yüklenmesi bekleniyor. Sadece Android tablet ve telefonlarda çalışan uygulamasının iOS için de genişletilmesi düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.