Donanım

Canon 4K destekli ilk aynasız: EOS M50

Japon fotoğraf teknolojileri üreticisi Canon, 4K video kayıt özelliği sunan ilk aynasız fotoğraf makinesi EOS M50 modelini duyurdu.

Canon 4K destekli ilk aynasızı üretti

Canon EOS M50 4K video çekim kapasitesi, değişken açılı dokunmatik ekranı ve Canon’un en son DIGIC 8 görüntü işlemcisine sahip olan ilk aynasız fotoğraf makinesi olarak dikkat çekiyor. Canon EOS M50, düşük ışıklı ortamlarda net, yüksek çözünürlüklü görüntüler için 24,1 megapiksel CMOS sensöre ve 10 kare/sn. sürekli çekim hızı ile geliyor.

Yeni modelde son dönemde popüler olan Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri desteği de bulunuyor. Bu sayede cihaz uzaktan kontrol edilebiliyor.

Canon, EOS M50 modeliyle birlikte bir fotoğraf makinesinde, DIGIC 8 görüntü işlemcisini ilk kez kullanıyor. Yeni işlemci fotoğraf makinesinin işlevini güçlendiriyor. Örneğin: 4K video kaydı, 4K zaman aşımlı kayıt ve 4K videolardan 4K fotoğraf kareleri alma; yüksek sürekli çekim hızı ve düşük ışık altında dahi net görüntüler elde edilmesini sağlayan standart maksimum 25.600 ISO hızı sunuyor.

DIGIC 8 görüntü işlemcisi doğrudan fotoğraf makinesinde paylaşıma hazır hale getirilen üstün kaliteli görüntüler için otomatik odaklanma, “Otomatik Işık İyileştirici”, “Dijital Lens İyileştirici” ve “Vurgulu Ton Önceliği” özelliklerini kapsayan başka birçok iyileştirme de sunuyor.

Canon EOS M50, iOS ve Android cihazlara yönelik ücretsiz olarak sunulan Canon Camera Connect uygulaması ile akıllı cihazlarla kolayca entegre edilebiliyor. Sosyal medya siteleriyle kolay paylaşım için fotoğraf ve videolar fotoğraf makinesinden akıllı cihazlara3 otomatik olarak aktarılıyor

Canon 4K destekli ilk aynasız: EOS M50 - Resim : 1.

Böylece çekim aşamasından doğrudan dünya ile paylaşma aşamasına kadar sorunsuz bir şekilde geçişi sağlıyor. Ayrıca içerik, Canon Irista’da bulut ortamında saklanabiliyor veya Canon’un Image Transfer Utility 2 uygulaması kurularak bir PC veya Mac bilgisayar ile otomatik ve kablosuz bir şekilde eşitlenebiliyor.

ABD fiyatı 14-55 objektifle beraber 899 Dolar olarak açıklanan fotoğraf makinesinin Türkiye'de 4500-5000 TL aralığında bir fiyattan satılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.