Donanım

Canon EOS M6 Mark II ve EOS 90D duyuruldu

Japon fotoğraf makinesi üreticisinin yeni aynasız modeli Canon EOS M6 Mark II ve orta seviye DSLR ürünü EOS 90D resmi olarak tanıtıldı.


Geçtiğimiz günlerde bazı bilgileri internete düşen Canon M6 Mark II aynasız fotoğraf makinesi ve EOS 90D DSLR modelleri resmi olarak duyuruldu. Bugüne kadar geliştirilmiş APS-C boyutunda en yüksek değer olan 32.5 Megapiksel çözünürlük sunan aynasız fotoğraf makinesi, DIGIC 8 işlemci, kropsuz 4K 30 fps video (Full HD 120 fps), Dual Pixel ve Wi-Fi ile Bluetooth teknolojileri gibi özelliklere sahip.

Canon EOS M6 Mark II ve EOS 90D duyuruldu

Bir önceki model olan M6 ile benzer bir tasarıma sahip olan fotoğraf makinesinde mikrofon girişi de bulunuyor. 3 inç öne doğru döndürülebilir ve dokunmatik ekranı bulunan Canon EOS M6 Mark II, saniyede 30 kareye kadar RAW Burst modunda seri çekim hızına da sahip. Üzerinde vizör bulunmayan aynasız fotoğraf makinesini opsiyonel olarak satılan elektronik vizör ile kullanmak da mümkün.

Eylül ayının sonlarına doğru satışa sunulması beklenen fotoğraf makinesinin sadece gövde fiyatı 849 dolar olarak açıklandı. Ürünü 15-45mm IS STM kit objektif ve elektronik vizör ile satın almak isterseniz bu rakam 1.099 dolara yükseliyor. Bir diğer kit olan 18-150mm IS STM ve dijital vizörden oluşan kitin fiyatı ise 1.349 dolar olacak.

Türkiye pazarında da faaliyetleri bulunan markanın Canon EOS M6 Mark II'yi de ülkemizde satışa sunması bekleniyor.

Canon EOS 90D de tanıtıldı

Canon'un orta seviye DSLR ailesine yeni katılan 90D, 60D, 70D ve 80D ile devam eden serinin en yeni bodeli. M6 Mark II'de kullanılan 32.5 Megapiksel çözünürlük sunan APS-C boyutunda sensör kullanan yeni model, Dual Pixel, 45 noktalı netlik sistemi, saniyede 7 kareye varan seri çekim hızı, 3 inç boyutunda döndürülebilir dokunmatik ekran, optik vizör, 4K 30 fps kropsuz video kayıt ve Wi-Fi + Bluetooth bağlantısı gibi özellikler sunuyor.

Önceki model olan 80D'de olduğu gibi kulaklık ve mikrofon girişleri bulunan Canon EOS 90D, CIPA standartlarına göre 1300 kare pil ömrü sunuyor.

Canon EOS 90D Eylül ayı sonlarına doğru satışa sunulacak ve sadece gövde fiyatı 1.349 dolar olarak açıklandı. Fotoğraf makinesini kit olarak satın almak isteyenler 18-55mm objektif seçeneği için 1.349 dolar ödeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.