Donanım

Canon'un efsane lensi 110 milyonluk üretime ulaştı!

Dünyanın görüntüleme ve baskı sistemleri lideri Canon, yeni bir rekora imza attı.

Canon'un efsane lensi 110 milyonluk üretime ulaştı!

Canon, EF serisi değiştirebilir lens üretiminde büyük bir başarıya ulaştı. Canon’un 110 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir lensi, EF 11-24mm f/4L USM adıyla ultra geniş açılı bir zum lensi olarak üretildi. Canon imzasını taşıyan değiştirilebilir EF lens serisinin üretimi 1987 yılında Utsunomiya Tesisi’nde başladı ve bu lens serisi, ilk kez EOS SLR fotoğraf makinesi sistemiyle birlikte lanse edildi. O günden bu yana Canon’un EOS ürünlerine ve lenslerine yönelik talep dünyanın dört bir yanından artıyor.

1438851888_ef400mmf4doisiiusmtopwithoutcap.jpg

Üretim tesisi genişletildi

Canon, artan talebi karşılamak amacıyla üretimi Tayvan Canon Inc., Malezya Canon Opto Sdn. Bhd. ve güney Japonya'daki Oita Canon Inc. dahil toplam dört üretim tesisi ile genişletti. 

Tarihi boyunca Canon, lenslerde kullanılmak üzere geliştirdiği Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi, çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman ve Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) yansıma önleyici teknoloji gibi dünyanın birçok ilkini üreterek, görüntüleme sektörünü hep ileri taşımaya devam etti.

1438851901_ef11-24mmf4lusmsidewithcap.jpg

Canon'un ürettiği 110 milyonuncu EF lensi, EF 11-24mm f/4L USM, dünyanın en geniş görüş açısını sunmak üzere 11 mm minimum odak uzunluğuna sahip. Yeni tasarlanan optik yapısıyla bu lenste, görüntü kalitesini en yüksek seviyeye çıkaran ve asgari düzeyde distorsiyon üreten üç asferik lens bulunur. 

71 lens modeli var

Canon’un kapsamlı EF lens serisinde şu an dijital sinematografi için EF Sinema Lensleri dahil olmak üzere toplam 71 model bulunuyor. Canon, ürünlerinin özünü oluşturan uzmanlığı esas alarak farklı görüntüleme teknolojilerini gün geçtikçe daha da ileri taşımaya; sıra dışı ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üretmeye çalışırken, bir yandan da fotoğraf ve video görüntüleme kültürünü geliştirmeye devam ediyor. Canon’un ürün serisi yeni kullanıcılardan, ileri seviyedeki amatörlere ve profesyonellere kadar fotoğrafçıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte geniş bir yelpazeye sahip…

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.