Donanım

Casio 2016 yılında akıllı saatini lanse edecek!

Japon teknoloji şirketi Casio akıllı saat işine giriş yapacak.

Casio 2016 yılında akıllı saatini lanse edecek!

Özellikle 90'lı yılların en popüler saat markalarından biri haline gelen Japon elektronik şirketi Casio akıllı  saat pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Yeni gelen haberlerle birlikte şirketin akıllı saat üreteceği resmi ağızdan duyurulmuş oldu.


Wall Street Journal, Casio şirket CEO'su Kazuhiro Kashio'nin ağzından kaleme aldığı haberinde şirketin 2016 yılının ilk aylarında ilk akıllı saatini tanıtacağını belirtti. Cihazın Android Wear'la veya bir başka işletim sistemi ile mi çalışıp çalışmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak şirket şirket CEO'suna göre saat kolay kırılabilir olmayan temel özelliklere sahip olacak.  

1435912257_img20150703112851.jpg


Öte yandan "akıllı" cihaz henüz ilan edilmediğinden şimdilik spor kullanım için (pedometre, kalori sayma vb) için uygun olacağı düşünülüyor. Casio'nun akıllı saati 349 dolar fiyat etiketine sahip olacak ve ilk olarak ABD'de ve Japonya'da satışa sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.