Casio NASA'dan ilham alarak tasarladığı saatini tanıttı

Casio, uzay hayranlarına anında tanıdık gelecek cesur bir renge sahip yeni bir G-Shock modelini piyasaya sürdü.

Casio NASA'dan ilham alarak tasarladığı saatini tanıttı

Saat göz alıcı rengini, astronotların uçuşlarının çıkış ve giriş kısımlarında giydikleri ikonik turuncu takım elbiselerinden alıyor, böylece uzay araçlarının okyanusa düşmesi gibi durumlarda, kurtarma ekipleri tarafından kolayca fark edilebilirler. G-Shock, saatin resmi ürün sayfasında, saatin siyah kadranının, astronotların takım elbiseyle birlikte taktığı kasklardaki siyah vizörü temsil ederken, kadran üzerindeki ince mavi çizginin takımların mavi vurgularını taklit ettiğini yazdı.

Ayrıca saatin kordon halkası bir Amerikan bayrağı ile süslenmiş ve kasasının arkası bir astronot işlemesine sahip. Ambalajı bile temaya uygun: Saat, bir teneke kutu ve NASA'nın "balkabağı kıyafetleri" öğelerini de içeren bir kutu içinde geliyor.

Casio NASA'dan ilham alarak tasarladığı saatini tanıttı

Casio'nun NASA uzay giysisine dayalı yeni bir G-Shock saati çıkarması aslında büyük bir sürpriz değil. Markanın ajansla uzun bir geçmişi var ve G-Shock, NASA'nın uzay mekiği ve ISS'de kullanım için onayladığı birkaç saatten biri. Ayrıca bu saat markanın  "solucan" olarak bilinen kırmızı NASA logosuyla süslenmiş tamamen beyaz ve siyah beyaz bir saatin ardından piyasaya sürdüğü üçüncü NASA markalı G-Shock modeli.

Ancak bu turuncu saat, öncekilere göre çok daha pahalı. Saat yalnızca sınırlı bir süre satışta olacak ve Casio'nun web sitesinden 170 dolara satın alınabilecek.