Donanım

ÇİN'de iPad satışları durduruldu!

Huizhou şehrindeki bir mahkeme ÇİN'de iPad satışını resmen yasakladı...

ÇİN'de iPad satışları durduruldu!

Geçtiğimiz günlerde ilginç bir tablo ile karşı karşıya kaldık, ÇİN'in güney doğusundaki  Guangzhou eyaletine bağlı Huizhou mahkemesi ÇİN'de iPad satışını ve pazarını resmen yasakladı.

ÇİN medyasında yer alan haberlere göre Shenzhen merkezli Proview Technology adlı bir şirket Apple'ın hastalığı olan iPad ürünündeki isim hakkı yüzünden açtığı davada nihai amacına ulaştığı bildirildi.

1329817742_20120213ipad-lere-el-konulmaya-basladi.jpg
Apple'ın sözcüsü Carolyn Wu, "Proview'un 10'dan fazla ülkede elinde bulundurduğu isim hakkını, birkaç yıl önce satın aldık ancak Proview şirketi anlaşmaya uymuyor. Hong Kong mahkemesi, bu konuda bizim tarafımızda" dedi.

Apple'ın yaptığı açıklama aşağıdaki habere cevap olarak verilmişti, haberlerde; iPad'in isim hakkını 2000 yılından bu yana elinde bulunduran Proview şirketinin, geçtiğimiz Ekim ayında Çin mahkemesine başvurduğu, Aralık ayında sonuçlanan dava neticesinde haklı bulunduğuna dikkat çekildi. Apple ise kararı temyiz etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.