Donanım

Dell XPS 12 ultrabook tableti satışa çıkıyor

Dell XPS 12 hybrid cihazı Haswell işlemci ile geliyor


Intel'in Haswell işlemcisiyle yakaladığı başarıdan sonra firmalar yeni tablet/ultrabook ve laptoplarını yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz ay Intel'in duyurduğu çipler özellikle bilgisayar ve tabletlerin zayıf noktası olan batarya özelliklerine büyük katkılar sağlıyor.

Dell XPS 12 geçtiğimiz aylarda tanıtılan Windows 8'li tablet/ultrabook'lardan biriydi. Haswell işlemcilerin gözden kaçırılmayacak derecede batarya ömrü sunmasının yanı sıra önemli derecede performans sağladığını da takip eden kullanıcılar iyi bilir.

1373806757_dell-xps-12-ultrabook-laptop-notebook-tablet-intel-haswell-620x190.jpg
Dell yeni XPS 12'sinde önceki modellere göre 1.6 kat performans artırımı ve 2.5 kat batarya ömrü sunuyor. Dell XPS 12 modelinde en büyük gelişmelerden biri Haswell, bir diğeri ise NFC desteğinin geliyor olması.

Yeni başlangıç fiyatının 1099$ olacağı belirtiliyor. Haswell versiyonu ise 1199$ etiketle raflardaki yerini alacak. Önceki modelinde i5 ve i7 modeller arasında da 200$ oynama bulunuyor.

Yorumlar
Misafir
Merhaba Türkiye deki tahmini satışa tarihi ne zamandır. Haswell işlemci ile Saygılarımla...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.