Donanım

Google'ın akıllı gözlüğünün adı değişti

Google, akıllı gözlüğü Project Glass'ın adını değişti. Bakın adı ne oldu?

Google'ın akıllı gözlüğünün adı değişti

Giyilebilir teknolojide devrim yapan Google’ın akıllı gözlüğü Project Glass’ın ismi değiştirildi. Google Google+ üzerinden bu isim değişikliğini duyurdu.

Şimdiye kadar Google’ın akıllı gözlüğünü Project Glass olarak biliyorduk. Ancak artık bu gözlüğün ismi değişti ve Google Glass oldu. Google, Project Glass olan Google+ sayfasının adını Google Glass olarak değiştirdi. Gerekçe olarak ise akıllı gözlüğün adının daha kolay söylenebilmesi olarak gösterildi.

1373720022_googleglass-599x400.jpg

Bazılarına göre, tam anlamıyla geliştirilen akıllı gözlüğün isim değişikliği, Google Glass’ın yakın zamanda dünya çapında piyasaya sürüleceğinden dolayı olabilir.

Aşağıda Google'in değişiklik ile ilgili @projectglass Twitter hesabıyla yaptığı açıklamayı görebilirsiniz; 

We’ve switched from @projectglass to @googleglass. (It’s not that exciting.) http://t.co/Mal9rXJnXw

— Google Glass (@googleglass) July 12, 2013
Yorumlar
Niye anlamak istemiyorsunuz google glass ismi kamuoyunda daha rahat dile getirmek içindi. patent başvurusunda project olarak geçer gözlüğün ismi.
Cevapla
Misafir
projenin canı cehenneme,anılan isim herkesin okuduğu isimdi.
Cevapla
Misafir
eklentilerin de canı cehenneme.başından beri google glass dendi, şimdide değişen birşey yok.(M7 nin ismi değişti HTC ONE oldu demek gibi bişey bu)
Cevapla
Eklentiler için teşekkürler :) böyle daha açıklayıcı olmuştur umarım bilmeyenler için :)
Cevapla
Biraz okuyun derim? Projenin ilk adı Project Glass'dı,google glass olarak anılmasının sebebi google ürünü olduğu içindi. Ve şimdi asıl ismini almış oldu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.