Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362

Asus dünyanın en küçük, döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 dizüstü bilgisayar modelini satışa sunuyor.

Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362

ZenBook Flip ailesinin katlanabilir 2’si bir arada cihazlar olduğunu önceki modellerden biliyoruz. Peki ASUS yeni ZenBook Flip 13 UX362 ile neleri geliştirdi ve hangi yeni teknolojileri hayatımıza getirdi, gelin hep birlikte yakından bakalım.

Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362

Tasarım tarafında bu cihazla ile ilgili söylenecek gerçekten çok fazla şey var. İlk göze çarpan, cihazın 360 derece katlanabilen menteşelere sahip olması. Bu tasarım sayesinde bilgisayarınızı gerekli koşullarda katlayabiliyor ve otomatik olarak tablet moduna geçip, kutudan çıkan kalem desteği ile dokunmatik ekranın keyfini ve kullanım kolaylığı daha da fazla kullanabiliyorsunuz. Ayrıca diğer yeni ZenBook modellerinden hatırlayacağımız ergolift tasarımına da sahip bu cihaz, normal kullanımda yazma rahatlığı için 135 derecelik bir açıyla klavyeyi kaldırarak bilgisayarı daha rahat bir yazma pozisyonuna getiriyor. Altta oluşan bu hava boşluğu aynı zamanda soğutmayı desteklerken ses performansına da katkı sağlıyor.

Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362 - Resim : 1

Çok fonksiyonlu, gelişmiş ve sağlam menteşelerinin yanında tasarım tarafında dikkat çeken diğer bir yenilik NanoEdge çerçevesiz ekran. ASUS, ZenBook ailesinin diğer üyelerinde oldukça dikkat çeken bu çerçevesiz tasarımı yeni ZenBook Flip 13 UX362’de de kullanıcılarına sunuyor. Çerçevelerin önemli oranda küçülmesi ve inceltilmesi ile ASUS, ekran gövde oranında %90 gibi çok şaşırtıcı rakamlara ulaşmayı başarıyor. Bu sayede standart bir 12” bilgisayar kasa boyutunda 13” bir ekrana sahip olabiliyorsunuz. Bu üstün tasarım sayesinde cihaz önceki standart modellere göre yüzde 10 daha küçük küçülerek dünyanın en kompakt katlanabilir bilgisayarı haline geliyor.

ASUS tüm bu gelişmiş tasarım yenilik ve teknolojilerini kullanıcıya sunarken ürünlerin dayanıklılık kalitesine de oldukça titizlik göstermiş ve maksimum dayanıklılığı sağlamak için, menteşe mekanizmasını 20.000 çevrimli açma / kapama testine tabi tutmuş bu ve benzeri testler sonucunda dayanıklılık için ultra zorlu MIL-STD-810G standardını karşılamasını sağlamış.

Döndürülebilir ekranlı ASUS ZenBook Flip 13 UX362 - Resim : 2

Tasarımdan söz ettikten sonra bu çok amaçlı, farklı senaryolarda kullanılabilen cihazın donanım tarafında bize neler sunduğuna bakalım. ZenBook Flip 13 UX362 donanım tarafında da kullanıcıya üst seviye çözümler üretiyor. İçerisinde 8. Nesil Intel Core işlemci ile gelen cihaz bu anlamda bugünkü teknolojinin bize sunduğu en iyi işlemcilerden birini barındırıyor. Bunun yanında Pcle SSD’ler ile depolama tarafında da kullanıcıya en hızlı depolama çözümü sunulmuş. Bu son nesil işlemci ve hızlı SSD depoma imkanı, günlük işlerinizin yanı sıra tüm yoğun temponuzda ve çoklu işlerinizde kesinlikle size eşlik edebilecek seviyede.

Kısaca özetlemek gerekirse 2’si bir arada bir tasarım çözümü sunarak gerektiği durumlarda tablet modunda da kullanılabilen, son nesil işlemci ve gelişmiş SSD depolama çözümleri sunan bu cihazın 1.3 kg hafifliğinde ve sadece 16 mm kalınlığında olması bizi gayet memnun etti. Dokunmatik ekranlı 2’si bir arada modeller önümüzdeki dönemde tercih edilebilir bir özellik olarak öne çıkacak gibi duruyor.